Son Yazılar

WordPress ile Web Sitesi Yaparak Para KazanmakGünümüzde web yazılımcı veya tasarımcı olmadan da web sitesi yaparak para kazanmak mümkün. Ayrıca wordpress web yazılımcılarına temalarını bu platform aracılığıyla satma imkanı da veriyor. Bazı yazılımcılar ise temalar için programladıkları eklentileri (plug-in) satarak da para kazanabiliyorlar. Böylece wordpress büyük bir iş alanı açıyor. Gelelim tasarım ve yazılım bilgisi olmayan veya sınırlı bilgisi olan kişilerin wordpress ile siteye yaparak para kazanmalarına.

WordPress ve temalarının kurulumu ve kullanımı oldukça basit. Ücretsiz temalarla web sitesinin yüklenmesi ve içeriğinin düzenlenmeye hazır hale gelmesi bir saatten kısa bir sürede tamamlanmakta, gerisi ise tema yönetiminin doğru görsel ve logoların belirlenmesinden ibaret. Her temanın kendine özgü ayar konsolu, wordpress ayar konsolları içerisinde görüntüleniyor ve içerik düzenleme işlemi başlıyor. Bundan sonrası sizin bir web sitesini nasıl şekillendirmek istediğinize kalmış. Müşterilerden aldığınız fotoğraf, logo, bilgi yazısı gibi içerikleri tema içerisinde doğru yerlere herhangi bir kod bilgisine ihtiyaç duymadan yerleştirip satışa hazır bir web sitesi oluşturmak sanıldığı kadar zor değil.

WordPress sitesi yaparken karşılaşılan zorluklar

Öncelikle hosting, domain, ftp gibi terimlere uzak kişiler için web sitesi yapımı daha baştan göz korkutucu olmakta. Halbuki bu terimler ve ne işe yaradıkları hakkında ” Websitesi Oluşturmakonulu makelemizi okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Domain internet tarayıcı satırına girdiğimiz web sitesi uzantısına verilen addır. Yeni kurmak istediğimiz sitenin bir ismi olması gerek işte bu isim domain’dir. Domaine örnek olarak www. kurmakistediğinizsite.com örnek gösterilebilir. Ücretsiz domain sağlayıcıları dışında domain hizmetinin web sitesi uzantısına göre standart ücretleri vardır. Hosting hizmeti ise, web sitenizin dosyalarının tutulduğu, web sitenize olan trafiğin yönetildiği, veri tabanlarınızın bulunduğu hizmete verilen addır. Bazı hosting sağlayıcıları aylık fiyat verirlerken, bazıları ise yıllık ücret üzerinden satış yaparlar. Çok ucuz bir hizmet değildir. Son olarak ftp (file-transfer-protocol) dosyalarınızı hosting sağlayıcınınız size verdiği adrese göndermeniz için gerekli protokoldür. Filezilla (ücretsiz) veya CuteFTP türü programlar aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirmek mümkün.

Site yapımı sırasında karşılaşılan diğer zorluklar arasında, uygun temanın bulunması, temanın yazılımsal sorunları (bug), görsel tasarım programı bilgisi olmayanlar için logo ve fotoğraf düzenlemesi sürecinde yaşanan zorluklar ve wordpress’in bazı özel durumlarda verdiği hatalar bulunmaktadır. Tüm bu küçük sorunlara rağmen çok cüzi bir ücrete web sitesini mal etmek ve satarak para kazanmak mümkündür. Yeter ki karşınıza çıkacak sorunlardan haberdar olun ve bu işi yapabileceğinizi bilin.

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex