Puzzle ile Para Kazanmak

Puzzle ile Para Kazanmak

Puzzle ile Para Kazanmak

Puzzle ile para kazanmak

Puzzle ile Para Kazanmak, ek gelir sağlama yöntemlerinden belki de en eğlenceli olanıdır. 10 yıl öncesine kadar böyle bir sektörün adı bile yokken bugünlerde internetin de yaygınlaşması ile arama motorlarında en çok aranan cümle kalıpları arasında “puzzle yaparak para kazanmak” ile kendine bir yer edindi bile. Bu mesleği bir iş kılıfına sokmak oldukça zor çünkü bu ek gelir fırsatı tamamen bir boş zaman aktivitesi. Hobinizi yaparken aynı zamanda gelir de elde edebileceğiniz bir iş imkânı.

Puzzle işini kim buldu?

Bu ek gelir fırsatının mucidini duyduğunuzda ise inanamayacaksınız. Orta yaşlarında, Neşe isimli bir Türk kadını. Asıl mesleği Muhasebecilik olan Neşe Hanım, hobi olarak yaptığı puzzleların sayısı gün geçtikçe artınca “Neden bu uğraşı bir ek gelir kaynağı haline dönüştürmeyeyim ki?” diye düşünerek bir gazetenin ilan sayfasına “Puzzle yapılır” ilanı verdi ve ne olduysa o ilandan sonra oldu. Umduğundan çok daha fazla talep alan Neşe Hanım artık siparişlere yetişememeye başladı. Peşi sıra pek çok radyo, tv, dergi ve gazete Neşe Hanım ile röportaj yapmak için sıraya girdi. Neşe Hanımın geriye dönüp bakınca aklına gelen tek pişmanlığı ise reddettiği Ana Haber Bültenindeki röportajdır. Belki de o röportaja çıkmış olsa şu an puzzle ile para kazanma yöntemi ona çok daha fazla kazandırıyor olurdu ama şimdi bile bu para kazanma fırsatıyla gayet iyi rakamlar kazandığını söylemek mümkün.

Ne tür Puzzle’lar yapılıyor?

Puzzlelar bilindiği üzere 500,1000, 2000 parçalık ve hatta 10000 parçalık olup pek çok çeşidi vardır. Doğa fotoğraflarından tutun, pek çok ünlü ressamın paha biçilemez tablolarının puzzlelaştırılmış şekillerine kadar satın alınabilecek sonsuz sayıda puzzle çeşidi var. “Neden sonsuz?” diye sorarsanız; gelişen teknoloji ile birlikte istediğiniz her şeyin puzzle’ını yaptırmak artık mümkün olduğu için. İster bir aile fotoğrafınız olsun, ister çocuğunuzun sizin için çizdiği resim ister sizin çektiğiniz manzara fotoğrafları. Her şeyin puzzlelaştırılabilmesiyle birlikte aranan ve çoğu zaman vazgeçilmez birer hediye unsuru olan puzzleların ek gelir imkanı olarak karşımıza çıkması artık çok daha yaygın oldu. Bu sebeple boş zamanı olan herkes artık Neşe Hanım gibi olabilir.

Puzzle yaparak evde para nasıl kazanılır?

Evde puzzle yaparak para kazanmak için öncelikle yeterli sabra ve boş zamana sahip olduğunuza emin olun. Sonrasında serbest eleman arama ve ilan sitelerinden ilanınızı verin. Ve tabi ki Neşe Hanım’ın yöntemini de unutmamak lazım. Eğer isterseniz bu işin başladığı yer olan gazete ilan sayfalarına da ilan verebilirsiniz.

Aynı zamanda Türkiye’de puzzle işi yapan firmalara başvurarak o şirketlerden de iş alabilirsiniz. Bu firmalar puzzlelarını çerçeveli olarak sattıkları için ürettikleri puzzleları yapacak elemanlara ihtiyaç duyarlar. İşte bu işi siz yapıp puzzle yaparak para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken puzzle yapmak.

Az ya da çok herkesin ek gelir peşinde koştuğu günümüzde puzzle yaparak para kazanmak adeta bir boş zaman eğlencesi. Üstelik para kazandıran türden.

12 Yorum

werdohl Yayın tarihi1:56 pm - May 10, 2016

hızlı ve severek puzzle işi yapabilirim kayserideyim

Eyüp Yayın tarihi9:18 am - Haz 12, 2016

İsdediğiniz puzzle ve çerçeveyi bize gönderin biz hızlı bi şekilde yapıp vernikleyip size gönderelim
eyup_gunay_55@hotmail.com

Ayça Rüveyda Çoban Yayın tarihi1:12 pm - Tem 8, 2016

Merhaba. Ben küçüklüğümden beri puzzle yapıyorum. 14 yaşındayım. Puzzle yapamayanlar var ise gönderin ben yapıp size geri göndereyim. İstanbul’da yaşıyorum. 6000 parçaya kadar yapabiliyorum. İlgilenenler var ise bana e-mail adresimden veya telefon numaramdan ulaşabilirsiniz. Nerede olursanız olun kargo ile puzzle’nızını yapıp size gönderirim.

Ayça Rüveyda Çoban Yayın tarihi8:33 pm - Eki 5, 2016

Merhaba. Ben 15 yaşındayım. Küçüklüğümden beri puzzle yapıyorum. Şu anda 4000 parça ile uğraşıyorum. 6000 parçaya kadar yapabilirim. Eğer isterseniz yapamadığınız veya yarım kalmış puzzlenızı gönderin, ben yapıp size geri göndereyim. İletişim bilgilerim:
aycaruveyda@gmail.com
05534977251

Elif Yayın tarihi11:29 am - Oca 6, 2017

Merhaba evde 3 yetiskin puzzle hastasiyiz. Bende bu ise talibim.

Betül Yayın tarihi11:06 pm - May 24, 2017

Bende puzzle hastasıyım ve puzzle yaparak para kazanmak istiyorum

Nagihan Yayın tarihi11:03 pm - May 29, 2017

Evde puzzle yapmak istiyorum.ilgilenenler ulaşabilir.tuzla istanbul da ikamet etmekteyim.

Nesrin Özlü Yayın tarihi6:24 pm - Kas 26, 2017

En büyük hobim bende evde puzzle yapmak istiyorum.İstanbul Beykoz da oturuyorum.

Nilgün Yayın tarihi4:01 pm - Mar 6, 2018

Puzzle yapmak benim en büyük tutkum.1000lik puzzle en çok 2 günde yaparım.çokça ihtiyacımda var çalışmaya.oğlum hasta olduğu için bütün gün evdeyim.temiz ve titiz çalışırdım.ararsanız sevinirim

Belkız optur Yayın tarihi7:05 am - Eyl 30, 2018

Merhaba, istediğiniz parçada puzzle yapabilirim.tesekkurler

Belkız optur Yayın tarihi8:09 am - Eyl 30, 2018

Merhaba. Puzzle yaparak para kazanmaya çok ihtiyacım var. Lütfen bana ulaşın. Her konuda yardımcı olurum. Teşekkürler
cilemilkim89@gmail.com

Özge Yayın tarihi12:34 pm - Nis 2, 2019

Ben çalışmıyorum ve yeteri kadar boş vaktim olduğunu düşünüyorum.Herkesin olduğu gibi benimde para kazanmaya ihtiyacım var.Puzzle için yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın