Youtube’dan Para Kazanmak

Youtube’dan nasıl para kazanılır?” diye merak edenler için hazırladığımız bu yazıda internetten ve özellikle Youtube üzerinden para kazanmak isteyenlerin bilmesi gereken tüm bilgileri bulabilirsiniz. Günümüzde internet kullanımının artmasının akabinde sosyal medya platformları oldukça popüler hale gelmiştir. Bunlar arasında en önemlisi muhakkak Youtube adlı video sitesidir. Bu sitede her türden internet kullanıcısına hitap edecek içerikler bulunmaktadır. Dolayısıyla ilgi çekici ve talep gören tüm videolar, internet ortamında öne çıkarılmaktadır. Siz de, kendi oluşturduğunuz video içeriklerinizle Youtube platformundan para kazanabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanma Yolları

Ürettiğiniz video içeriklerle Youtube internet sitesi üzerinden para kazanmanız mümkündür. Fakat bunun için başarılı bir Youtuber olmanız gerekmektedir. Youtube yönetimi para kazanmanız için temel şartlar belirlemiştir. Bunlar;

 • Hesabınıza ait videoların tamamından son 12 ay içerisinde en az 4 bin saat video izlenmiş olmalıdır.
 • Hesabınıza ait en az 1000 adet aboneye sahip olmanız gerekmektedir.

Bu şartları tamamladığınızda Youtube yönetimi tarafından para almaya hak kazanmış sayılırsınız. Bu fırsattan yararlanmak için Youtube’dan para kazanma aktif etme işini yapmanız gereklidir. Zaman içerisinde takipçi ve izlenme sayınız arttıkça kazandığınız para da doğru orantılı olarak artacaktır.

Bunun dışında çok daha çok izlenen videolarınıza reklam alarak kazandığınız geliri artırabilirsiniz.  Youtube’dan para kazanma adsense olarak adlandırılan reklamlardan elde edeceğiniz gelir de her ay hesabınıza eklenmektedir.

Web sitelerini Test Ederek Para Kazanmak

İnternetten para kazandıran web siteleri, birçok internet kullanıcısı tarafından yoğun talep görmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi akabinde mobil cihazlarla da her an ve her yerden internete bağlanılması, internet ortamını kullanıcıların gelir sağlayabileceği bir kapı haline getirmiştir. Bu vesileyle internetten para kazanma amacında olan internet kullanıcılarına birçok imkan sunulmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de web sitelerini test etmektir.

Web Sitesi Test Etmek Nedir?

İnternet sitesi sahipleri, kendi internet sitelerinin müşteriler tarafından beğenilmesine çok önem göstermektedirler. Bu nedenle sahibi oldukları internet sitesinin başarılı ve ilgi çekici olup olmadığını öğrenmek isterler. İnternet sitesinin tasarımı, müşteriye sunulan imkanların kolayca ulaşılabilir olması gibi faktörlerin test edilmesi, bazı aracı internet siteleri sayesinde kolaylıkla yapılmaktadır. Aynı ürün test ederek para kazanma gibi bir yöntemi olan bu iş için hiçbir yeterliliğe sahip olmanız sizden talep edilmez. Dolayısıyla bütün internet kullanıcıları için yaş, meslek fark etmeden yapılabilecek ve para kazanabilinecek bir iştir.

Para Kazandıran Web Siteleri

 1. User Testing: Ortalama 20 dakikalık bir test işlemi için 10 ile 15 dolar arasında para kazanabilirsiniz. Ödemenizi PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz.
 2. Enroll: Siteye mail hesabınızla ücretsiz üye olarak hemen test etmeye ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.
 3. StartUpLift: Firmaların kendi internet siteleri hakkındaki sorularını yanıtlayarak her test için tam 5 dolar kazanırsınız.

Sosyal Medya Sayesinde Zengin Olan Gençler

Sosyal medya siteleriyle zengin olmak, günümüzde çok da zor olmayan bir iştir. Gelişen teknolojiyle internet kullanımının ve mobil cihazların yaygınlaşması sonucunda sosyal medya hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Birçok farklı siteden oluşan sosyal medya platformu kendi içinde bazı kullanıcıları ünlü ederek tonlarca para kazanmalarını sağlamıştır. Genellikle yaşları genç olan bu kullanıcılar sosyal medyada yaptıkları işlerle zengin olmuşlardır.

Farklı sosyal medya kanalları kullanarak ve yaptıkları işlerde fark yaratarak öne çıkan bu gençlere sosyal medya fenomeni denmektedir. Ülkemizde de sayıları oldukça fazla olan bu fenomenler kazandıkları gelirlerle birçok gence idol olmaktadır.

Sosyal Medya Fenomenleri

Bu yazımızda en çok merak edilen sosyal medya fenomenleri kimler ve ne kadar kazanca sahipler sizler için hazırladık.

 1. PewDiePie: YouTube fenomeni olan Felix Arvid Kjellberg, İsveçli bir oyun yayıncısıdır. Kariyerinin başında oynadığı oyunlarla takipçi kazanan PewDiePie şu an youtube platformunda birbirinden farklı içerikler sunuyor.
 2. The Blond Salad: İtalyan asıllı 28 yaşındaki bir hukuk öğrencisi olan Chiara Ferragni Instangram dan zengin olanlar arasında yer alıyor. Moda hakkındaki blog yazılarıyla fenomen oldu ve şimdilerde kendi ayakkabı markasını çıkardı.
 3. Jessi Smiles: Gerçek adı Jessica Vasquez olan Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı’dır. Vine adlı sosyal medya platformunda çektiği videolarla ünlenmiştir. Bir videosundan yaklaşık 35 bin dolar kazanmaktadır.

Para Kazandıran Online Oyunlar

Online oyun oynayarak para kazanmak, her bilgisayar oyunu meraklısı gencin hayallerini süslemektedir. Hem sevdikleri oyunu oynamak hem de ek gelir sağlamak, milyonlarca gencin ilgisini çeken bir iştir. Günümüzde bu şekilde online oyun oynayarak para kazanan birçok kişi vardır. Siz de online oyun oynayarak para kazanmak istiyorsanız yazımızda belirttiğimiz para kazandıran oyunlar 2019 listesiyle kendinize gelir sağlayabilirsiniz.

 1. Counter Strike Global Offensive

Uzun yıllar boyunca sürekli değişim göstererek asla popülerliğini yitirmemiş bir oyun olan Counter Strike oyununun online versiyonu olan Global Offensive’de epey tatmin edici tutarlarda para kazanmanız mümkündür. Oyunda başarılı olan üyelik hesaplarına yoğun talep olmaktadır. Bu hesaplar seviye ve oyun içi değerlerine göre binlerce liralara çok kolay bir şekilde alıcı bulmaktadır. Öte yandan oyun içinde yer alan sürpriz kutulardan da çok değerli oyun eşyaları çıkarılmaktadır. Bu eşyalara da oyuncular oldukça yüksek ücretler ödemekteler.

 1. League Of Legends

Son dönemde belki de en popüler online oyunlardan olan League of legends’te başarılı bir üyeliğe sahip olmak oldukça değerlidir. Bu üyelikler yüksek miktarlarda gerçek paralara satılmaktadır. Para kazandıran online oyunlar 2019 yılında popülerliğini sürdüren bir oyundur.

 1. Playerunknown’s Battlegrounds

Oyuncular arasında PUBG olarak bilinen bu oyunda başarılı bir üyelik hem yerli oyunculardan hem de yurtdışındaki oyunculardan talep görmektedir. Oyundaki karakterin özellikleri ve donanımına göre kazanılan para artmaktadır.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalardan para kazanmak, akıllı telefona sahip olan herkese ek gelir sağlayan bir iştir. İnternetten para kazanma yollarından biri olan mobil uygulamalar sayesinde para kazanmak oldukça kolay ve zahmetsiz bir iştir. Bu şekilde para kazanmak ve kendine ek gelir yaratmak isteyen kişilerin sahip olması gereken şeyler;

 1. Akıllı telefona sahip olmak
 2. İnternet bağlantınızın olması

Görüldüğü gibi 7’den 70’e herkesin yapabileceği bu işle bir ayda faturalarınızı ödeyecek kadar gelire sahip olabilmeniz mümkündür.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar 2019 Listesi

 1. Anket doldurarak para kazanabileceğiniz mobil uygulamalar: Bu uygulamaları akıllı telefonunuza indirerek dilediğiniz yerden size gönderilen anketleri seçerek para kazanabilirsiniz. Boş zamanlarınızda kolay bir şekilde ek gelir sağlamak için şu anket mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz: İpsos TR, Fikir Pazarı, Marketagent TR
 2. Bounty: Türkçe uygulamadır. Bu uygulamada size verilen günlük görevleri yerine getirdiğinizde para kazanmanız mümkündür.
 3. Artiway: İnternet üzerinden alışveriş yapmayı sevenler için tasarlanmış bu uygulamada bağlantısı olan e-ticaret sitelerinden yapılan tüm alışverişlerden para kazanabilir, hesabınızda biriktirebilirsiniz.
 4. Airbnb: Evinizde kullanmadığınız bir odayı bu uygulama vasıtasıyla tanışacağınız kişiye kiralayabilirsiniz. Böylece oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.
 5. SlideJoy: Bu uygulama telefon kilidinize bir reklam yerleştiren yazılıma sahiptir. Dolayısıyla telefon kilidinizi her açışınızda karşılaştığınız bu reklam sayesinde ayda ortalama 15 dolara kadar gelire sahip olabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak, günümüzde birçok kişi tarafından icra edilen birçok kişi tarafından da merakla araştırılan bir iştir. Teknolojinin giderek gelişmesi ile internete bağlanabilen mobil cihazların yaygınlaşması, internet dünyasını hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Dolayısıyla bu gelişmenin ardından internette birçok iş alanı meydana gelmiştir. Her yaştan internet kullanıcısı, internet üzerinde faaliyet gösteren birçok siteye ve şirkete üye olarak para kazanabilmektedir.

İnternetten Para Kazanabilmenin Yolları

İnternet dünyası çok geniş bir ortam olduğundan kullanıcıların gelir sağlayacak birçok alternatifi bulunmaktadır. Bunlar arasından kişiler, kendilerine uygun olanı seçerek diledikleri işi yapabilirler ve hemen para kazanmaya başlayabilirler. İşte sizler için hazırladığımız internetten para kazandıran işler:

 1. Mail okuyarak Para Kazanma

İnternet siteleri üzerinden online bir şekilde size gönderilen mailleri okuyarak fena olmayan bir ücret kazanabilirsiniz. İngilizce bilginiz yeterli seviyede ise günde birkaç mail okuyarak 5 dolar kazanmanız mümkündür.

 1. Mobil Uygulamalardan Para Kazanma

Akıllı telefonumuzu her yere taşıyoruz. Gittiğiniz her yede akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamalar sayesinde para kazanabilirsiniz. Bu uygulamalarda video ve reklam izleyerek günde 5, 10 dolar gibi bir ücretle ek gelir sahibi olabilirsiniz.

 1. Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma işleri arasında en popüler olanlardan biri de anket doldurarak para kazanmaktır. Hem Türkçe hem de İngilizce dilinde anketler doldurarak kendinize gelir sağlayabilirsiniz.

İnternette Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Fotoğraf satarak para kazandıran internet siteleri hemen hemen bütün fotoğrafçıların gelir kaynaklarından biri haline gelmiştir. Fotoğrafla ilgilenen geçimini fotoğraf çekerek sağlayan kişilerin yanında amatör ve hobi amaçlı fotoğrafçılık yapanlar da bu yöntemle kendilerine ek gelir sağlayabilmektelerdir.

Günümüz teknoloji çağında internet ortamında birçok fotoğraf ve görüntü, bütün internet kullanıcılarına açık bir haldedir. Dolayısıyla fotoğraf paylaşımı konusunda telif hakkının olduğu orijinal fotoğraflar kullanılması büyük şirketler ve kurumlar için oldukça önemlidir. Bu şirketlerin ihtiyacını karşılamak adına bazı internet siteleri, tüm dünyadan fotoğrafçılara çektikleri fotoğrafları internet üzerinden satabilme imkânı vermektedir. Bu sitelerin en bilineni olarak Shutterstock fotoğraf satmak isteyen kullanıcılara internet üzerinden ücretsiz destek sunmaktadır. İsterseniz profesyonel bir fotoğrafçı olun isterseniz hobi amaçlı fotoğraflar çekin, çektiğiniz fotoğrafları internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemlerinden biri olan fotoğraf satarak kazanç sağlama işi hiçbir ücret ve yatırım gerektirmeyen bir faaliyettir. Öte yandan çektiğiniz fotoğrafın kalitesine, sanatsal değerine, ürün odaklıysa reklam ve marka pazarlaması açısından sahip olduğu değere göre fiyatlandırmayı siz yaparsınız. Dolayısıyla kendi çektiğiniz fotoğrafın fiyatını kendiniz belirlersiniz.

İnternetten Fotoğraf Satarak Para Kazanabileceğiniz Ücretsiz Platformlar

Aşağıda belirttiğimiz milyonlarca kullanıcısı olan sitelere ücretsiz üye olabilir, anında fotoğraflarınızı satışa çıkararak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • com
 • com
 • com
 • com
 • co.uk
 • com
 • com
 • com
 • com

İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’dan para kazanmak için yapılması gerekenler, internetten para kazanmak isteyenlerin hedeflerinin başında geliyor. Günümüzde oldukça yaygınlaşan sosyal medya kullanımı neticesinde birçok sektör dijital medyaya kaymış durumdadır. Yaşanan bu gelişmenin akabinde ücretsiz olarak sosyal medyayı kullanan kişiler de bu internet siteleri üzerinden kendilerine gelir imkânı yaratabilmekteler. Bu nedenle instagram dan para kazanma yolları ve detayları hakkında bilgi almak isteyen herkes yazımızdan faydalanabilir.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal medya siteleri arasında ülkemizde de en popüler sitelerden biri olan İnstagram’dan para kazanmak mümkündür. Bunun için gerekli birtakım şartları yerine getirdikten sonra oldukça yüksek meblağlarda gelir elde edebilirsiniz. Tabii ki, gelir miktarınız sizin sosyal medyada özellikle İnstagram’da ne kadar başarılı olduğunuza bağlıdır. İnstagramdan para kazanmak için başarılı bir instagram hesabı özelliklerini de şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Hesap sahibinin kendisi ya da yaptığı iş maksimum seviyede ilgi çekici olmalıdır ve diğer kullanıcılar tarafından talep görmelidir.
 • Dolayısıyla takipçi sayısının mümkün olduğu kadar çok olması hesabın başarılı olmasının göstergelerinden biridir.
 • Hesap güncel tutulmalıdır ve sürekli kullanılmalıdır.

İnstagram’dan Para Kazanma Yolları

 1. Ürün satarak para kazanabilirsiniz: Kendi yapımınız olan ya da olmayan talep görecek ve ilgi çekecek herhangi bir ürünü İnstagram üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz.
 2. Viral reklamlardan para kazanabilirsiniz: Popüler bir hesaba sahip olduğunuz için birçok marka tarafından viral reklam projesinden kullanılırsınız.
 3. Fotoğraflarınızı satarak para kazanabilirsiniz: İlgi çekici fotoğraflarınızı yayınlayarak para kazanmanız mümkündür.

Para Kazandıran Brave Browser

İnternetten para kazanma yolları

KULLANANLARA PARA KAZANDIRAN BROWSER ÇIKIYOR 

Para kazandıran brave browser çıktı! İnternette pek çok browser olsa da Google chrome gibi yerine sabit olanları yerinden kaldırmak oldukça zor. Peki bu gibi tarayıcıları yerlerinden nasıl düşürebiliriz? Bunun cevabı oldukça açık, kullandığımız tarayıcı para kazandırırsa bunları yerinden kaldırmak kolaylaşır. İşte Brave browser bize bunun müjdesini vermektedir. Bize İnternetten para kazanma yolları vaat etmektedir. Bize para kazanmayı vaat eden bu sistemi kaçırmayınız. Bu sistemi kaçırırsanız ileride çok pişman olursunuz, bu yüzden elinizi çabuk tutun.

İnternet üzerinden Brave Browser ile para kazanın!

para kazandıran brave browser

para kazandıran brave browser

Her web sitesinde birbirinden farklı reklamlar mevcuttur. Brave browser herhangi bir reklamı siteden kaldırarak bu sitede kendi anlaştığı şirketlerinin reklamlarını ekleyerek para kazanabilirsiniz. Kendi eklediği reklamı gösterdiği için kendi paranızı kazanırken biz de o reklamı gördüğümüz için brave browser ın kazandığı paradan bir pay almanız söz konusudur. Bu kadarı kesin olsa da daha fazla nternetten para kazanma yolları için neler yapabiliriz? Ya da sadece bu kadar gerekli olacak mı gibi soruların cevaplarını tarayıcı çıkmaya yakın bir zamanda görmeyi umuyoruz. Benimde çıkar çıkmaz kullanmaya başlamayı düşündüğüm tarayıcıyı kullanmanızı öneriyorum.

Aşağıdaki başlıklarda ilginizi çekebilir…

İnternet üzerinden iş

İnternetten para kazanma

Evden para kazanma

Veri girişi yaparak interneten para kazanmak

Ne Zaman Çıkacak?

Peki bu tarayıcı ne zaman çıkacak? Bu sorunun cevabı yakın sayılır. Bu senenin yaz aylarında çıkması bekleniyor. Ama daha çıkmasına yakın bir tarih daha belli olmadan adından bahsedilmeye başlandı. Çıktıktan sonra ise rahatlıkla çok kullanılan browserlardan birisi olmaya başlayacağını düşünüyorum. Bu tarayıcı çıktıktan itibaren herkese çok fazla miktarda para kazandıracağını düşünmekteyim. Benim de çıktığında kesinlikle kullanmayı düşündüğüm, kaliteli bir browser olacağınız umarak sizinde kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Yapımcısı Branden Eich.

Eskiden de adını Javascript in Mozilla nın kurucusuna yazdırmış olan Brander Eich bu seferde böyle bir İnternet tarayıcı ile gün yüzüne çıkıyor. Java gibi çok büyük başarı sağlayan Brander ın bu konuda da büyük başarı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu browser ile para kazanmanın keyfini çok rahat bir şekilde hissedeceksiniz.

İnternetten para kazanma yolları konusunda yeni bir haberimizle siz değerli okuyucularımızı buluşturmanın mutluluğu içindeyim. Yeni bir haberle görüşmek dileğiyle…

Giymediklerini Satarak İnternetten Para Kazanmak

Giymediklerini Satarak İnternetten Para Kazanmak

Giymediklerini Satarak İnternetten Para Kazanmak

Giymediklerini Satarak İnternetten Para Kazanmak

Giymediklerini Satarak İnternetten Para Kazanmak

Günümüz de internet dünya çapında yaygın olarak herkes tarafından kullanılmakta ve hatta sürekli büyüyen bir iletişim ağı haline gelmiştir. İnternetten para kazanmak isteyenler adına bir yöntemde evinizde bulunan giymediğiniz ve ya az giyilmiş kıyafetleriniz varsa bunları internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanmak adına çok kolay bir yöntem olup daha karlı bir iştir. Bu sayede ticaret yaparak para kazanmanın keyfini yaşayacaksınız. Bu fırsatı kaçırmayınız.

GİYMEDİKLERİNİ İNTERNETTEN SATARAK PARA KAZANMAK İSTER MİSİN?

Giymediklerini Satarak İnternetten Para Kazanmak

İnternet yurt içinde hatta yurt dışında birçok kişiyle iletişim kurabilme imkanı sağladığından dolayı eşyalarınıza çok kolay bir şekilde müşteri bulabilirsiniz. Bazen evleriniz de yığınla kıyafet olur ve bunlardan şikayetçi oluruz. Bu kıyafetleri internette satarak çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Her ne kadar bazı insanların ikinci el giysilere karşı önyargıları olsa da kullanılabilecek durumda olan elbiselerinizi ve ya takı ürünlerin illa yenisini alıp tüketmek gereksiz gelebilmektedir. Ayrıca insanlara bazı markaların kıyafetlerini ucuza alma imkanı sunmaktadır. Bazı alıcılara aldıkları eşyaların daha yaşanmışlıklarının bulunması cazip geldiğinden dolayı ikinci el ürün almayı tercih ederler. Bu sayede hem tüketim çılgınlığı azaltılıyor, hem de kaliteli ürünleri daha ucuza alma imkanları doğmaktadır. Bu anlamda piyasada çok fazla sayıda çalışan site bulunmaktadır. Bu sitelere üye olarak ikinci el ürünlerinizi çok kolay bir şekilde satabilirsiniz. Bu anlamda sadece yapmanız gereken satacağınız ürüne karar vermektir. Ardından bu seçtiğiniz ürünleri fotoğraflayıp, ürünün markası, bedeni, rengi ve ismini yazarak satabilirsiniz. Almak isteyen kişi öncelikle size istek gönderir ve biraz da pazarlık yapar. Ve daha sonra da ürününüzü satarak ek gelir elde etmiş olursunuz.

Henüz ülkemizde yeni yeni ilgi görmeye başlamış olsa da birçok insan tarafından tercih edilmiştir. Bu artık son dönemlerin en trend hareketi olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca farklı dönemlere ait olan kıyafetler ile kendi tarzınızı oluşturabilmeniz mümkündür. Çok severek aldığın ancak yalnızca birkaç kere giyme imkanı bulduğunun kıyafetleri paraya çevirmek için geç kalmayın. Eğer nakite çevirmek istediğiniz kıyafet ve aksesuarınız varsa hadi ne duruyorsunuz doğru internetin başına.