Network Marketing ile Para Kazanmak

Para kazanmak isteyenlere yönelik network marketing teknikleri, pazarlama işiyle ilgilenen birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Son dönemde ülkemizde de giderek yaygınlaşan bir pazarlama tekniği olan network marketing ile para kazanmak ve sistem hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler yazımızdan faydalanabilirler.

Network Marketing Nedir?

Network marketing yani Türkçe bilinen adıyla ağ pazarlaması, üretilen bir malın üreticiden tüketiciye giden yolculuğunu daha da hızlandıran ve hem üretici hem de tüketici açısından faydalı hale getiren bir ürün pazarlama tekniğidir. Giderek bir meslek hâline gelen bu tekniğe göre üreticiden çıkan bir malın; toptancılar ve perakendeciler, distribütörler, reklamcılar, ara elemanlar gibi ürünün fiyatını yükselten şahıs ve kuruluşlar olmadan doğrudan müşteriye ulaştırılmasıdır. Bu aracılığı network marketing yani ağ pazarlama görevini üstlenen kişi veya kişiler yapmaktadır. Böylece hem üretici ürününü satmış hem de tüketici daha ucuza ürünü daha ucuza satın almış olmaktadır.

Network marketing şirketlerinin bu başarılarının neticesinde aracı kurum ve kuruluşlara mensup kişilerin tepkisi nedeniyle network marketing şirketleri kapatılacak diye bir algı oluşturulmuştur. Bu algının aksine ağ pazarlama şirketleri varlıklarına devam etmektedir ve oldukça iyi bir gelir elde etmektedirler.

Network marketing tekniği ile iyi bir pazarlamacı olarak iyi bir gelire sahip olabilir, sistem içinde yükselerek daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Bunun için bir ağ pazarlama şirketine üye olmanız gereklidir. Network marketing şirketleri 2019 yılında da faaliyetlerine devam etmektedir.

Küçük İşletmenizi Büyük İşletmeye Nasıl Dönüştürürsünüz?

Küçük işletmeleri büyük işletmelere dönüştürmek, kendi işinin patronları olan esnaf ve üreticiler için sektörel anlamda en büyük hedeflerin başında geliyor. İşyerini piyasadaki rekabet ortamından canlı tutmak ve güçlü kılmak için işletme sahiplerinin iş bakımından büyümesi gerekmektedir. Söz konusu küçük işletmeleri daha büyük ve güçlü işletmeler haline getirmek için bugüne kadar birçok kurumsal strateji kullanılmıştır. Geçmişte ve hem yurtiçinden hem de yurtdışında yüz binlerce örneğini gördüğümüz, küçük bir atölyeden başlayarak büyük fabrikalara varan işletme büyümesi maceralarının arkasında yatan sebepler ve stratejiler vardır. Hiçbir büyük şirket büyümesini şansa bırakmamıştır. Dolayısıyla siz de işinizi ve işletmenizi nasıl büyüteceğinizi merak ediyorsanız birtakım stratejiler kullanmalısınız.

Küçük İşletmeleri Büyük İşletmelere Dönüştüren Yöntem ve Stratejiler

  1. Piyasa ve Pazar Analizini İyi Yapmak

Mevcut şartlarda sahip olduğunuz müşterilerin içgörüsüne sahip olarak işletmenizden beklentilerini ve taleplerini iyi analiz edin. Böylece satışlarınızı artırmak ve yeni müşterilerin taleplerine karşılık vermek daha kolay olacaktır.

  1. Müşterilerle Reklam Yapmak

Sahip olduğunuz kemik müşterilerinizin sayısını çoğaltarak onlar sayesinde yeni müşteriler kazanmanın yollarını arayın. Bunun için samimi olduğunuz kişilerden çevresini yönlendirmesini bekleyebilirsiniz.

  1. Ürünleri Yenilemek

Müşterilerinizin talepleri doğrultusunda ve pazarın beklentilerine göre ürünlerinizi yenileyin, güncelleyin.

  1. Satış Ağını Genişletmek

Mevcut müşterilerinize ve yeni müşterilere ulaşabileceğiniz satış kanallarını artırın. Farklı yollardan satış yapmaya çalışarak müşterilerinizin size kolayca ulaşmasını sağlayın.

2019’da Para Kazandıracak En İyi Sektörler

En iyi sektörlerden 2019’da para kazanmak isteyen tüm girişimci ve iş insanlarını ilgilendirecek bir içerik hazırladık. Yeni yıla yeni umutlarla giren, kendi işlerinin patronu olmak isteyen kişiler, 2019 yılı itibarıyla hangi iş alanlarına yönelmeleri gerektiğini araştırmaya devam ediyor. Uzman girişimcilerin, ekonomistlerin ve iş analizi yapan kişilerin öngörülerine göre hazırladığımız bu ticarette en çok kazandıran işler listesinde siz de hayalinizdeki mesleği bulabilir, kendi işinizi kurma adımlarını atabilirsiniz.

2019 Yılında En Çok Kazandıracak Sektörler

  1. İnternet Pazarlama ve Reklam Ajansları

Günümüzde internetin adeta hayatımızın bir parçası haline gelmesinden sonra büyük ve küçük bütün işletmeler ve firmalar kaçınılmaz olarak internet pazarlamasına dahil oluyor. Dolayısıyla her yeni kurulan bir şirketin, internet vitrininde yer alması gerektiği için dijital reklam ajanslarının ve internet pazarlamacılarının kazançlarında büyük artış meydana geliyor.

  1. Sağlıklı Fast Food Yiyecekler

İçinde bulunduğumuz çağda hızlı tüketim çok önemli hale gelmiştir. Hemen hemen bütün faaliyetlerde hızlı ve kolay olan her neyse insanlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. Fast food yiyeceklerinin de yağdan ve kolesterolden arındırılmış olanları büyük rağbet görmektedir.

  1. Spor Eğitmenleri (Personal Trainer)

Fitness ve vücut geliştirme günümüzde spor olmaktan çıkıp bir sosyal gösterge haline gelmiştir. Bu sebeple tıklım tıkış olan spor salonlarında kişisel eğitmen açığı çok fazladır.

  1. Uygulama Geliştirme Teknolojileri

Akıllı telefonların hayatımızda büyük yer edinmesiyle her türlü ihtiyacımıza karşılık veren telefon uygulamaları büyük ilgi ve talep görmektedir. Bu nedenle uygulama geliştirme gibi para kazandıran işler 2019 yılında oldukça popüler olacaktır.

Satış Ortaklığı Nedir?

Affliate kelimesi iştirak etmek anlamını taşır. Şimdilerde bir ürün ya da bir hizmete satış ortaklığı anlamında kullanılıyor. Milyonlarca insanın gelir sağladığı affiliate marketing şimdi sizler içinde ek gelir olabilir.

Şu an da Türkiye de 2000’nin üzerinde şirket ürünlerini bu sayede satıyor. İş imkânı olan satış ortaklığında kimileri blog yazarak, kimileri de farklı reklam platformlarıyla ürünlerini tanıtarak evine ek gelir sağlıyor. Bu pazarda piyasanın ileri gelen işin uzmanlarından olmak için dilerseniz eğitim alabilirsiniz. Biz size tüm eğitimlerin bir arada olduğu GooMass İnternetten Para Kazanma Kiti‘ni öneriyoruz. Bu eğitim kitinden faydalanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı ile internet üzerinden para kazanma da en çok arama motoru merkezli kazandırıyor. Örneğin;

İlk olarak ziyaretçilerin daha fazla nelerle ilgilendiğini tespit ediyor ardından bu konuyla ilgili ürün tanıtım yazıları yazıyorsunuz. Bu yazıları yazarken ürün hakkında tecrübeye ihtiyacınız yok. Bahsettiğimiz GooMass’tan yazmanın tekniklerini de öğrenebilirsiniz. Daha sonra bu makaleleri bir site kurarak ya da  forumlarda vb. yerlerde yayınlayarak ürünü tanıtıp para kazanabilirsiniz. Ya da kendinize ait bir siteniz varsa reklam ve banner ‘arını sitenizde yayınlayarak ürün sahibinden komisyon payı alabilirsiniz. Elektronik, sağlık, kozmetik, giyim gibi birçok firma satışlarını internet üzerinden yapıyor. Bu sistem ile evinizde oturduğunuz yerden uzak bir ülkede yaşayan, hiç tanımadığınız bir kişiye dahi istediği ürünü satabilirsiniz.

Peki, bu insanları nasıl bulacaksınız?

İşte en önemlisi bu, siz onları değil onlar sizi bulacak. Ama nasıl? Arama motorları bunun için var. Türkiye’ye bakarsak en fazla kullanılan Google’ı örnek verelim. Mesela internetten bir telefon almak istiyorsunuz. Google’a yazacağınız ilk olarak markasıdır. Siz yazdığınız an bir sürü blog, site, reklam çıkacaktır. İşte para kazandığınız nokta burası. Affiliate programına katıldıysanız size özel bir bağlantı ile insanlara yol gösterirsiniz. Ne satansınız, ne alan. Aralarında ki yol, bağlantısınız. Komisyon sizin için ek gelir.

Affiliate Marketing ile internet üzerinden para kazanma, ürünün resmi sitesine ne kadar kişi, ziyaretçi göndermenizle alakalı.

Siz de bu yönteme biraz kafa yorarak ve üzerinde durarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Reklam Mail’lerini Okuyarak Para Kazanma

İnternet Üzerinden Para Kazanma Yolları

İnternetin gün geçtikçe herkes için önemi artmakta. Bu yükseliş beraberinde bize de yaramalı diye düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız internet üzerinden para kazanma yollarını okuyarak kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Hem de bunu oturduğunuz yerden, evinizden, ofisinizden, okulunuzdan hatta gezerken yapabilirsiniz. Yaşam koşullarınızı yukarı çıkarın. Daha iyi bir gelecek için ek gelir sağlayın. İşte size çok basit internet üzerinden para kazanma yolları;

Reklam Mail’lerini Okuyarak Para Kazanma

İhtiyacınız olan yalnızca bir bilgisayar ve internet.  Artık zenginsiniz! Şaka değil. Günde 10-15 dolar arasında kazanç elde etmek elinizde.  Gördüğünüz reklamlara artık sinirlenmeyecek aksine sevineceksiniz. Okuduğunuz reklam sayısınca kazanacaksınız. Ne kadar okuyacağınız size kalmış. İnternet başında oturduğunuz süreyi nakde çevirin. Gelen maillerin 1 ila 5 dakika arasında değişen bir süresi var. Markalar kendi bünyelerinde reklam için dünya çapında miktarlar ayırıyor. Bu miktarlardan faydalanma sırası sizde! Çeşitli firmalardan gelen reklam maillerini okuyarak kazanacaksınız. Kazandığınız hesabınızda biriken parayı Paypal ya da Alertpay ile hesabınıza aktarabileceksiniz.

Peki, bu sistem nasıl çalışıyor?

İlk yapmanız gereken mail sitelerine üye olmak. Anket doldurma da olduğu gibi bir şirketler listesine ihtiyacınız olacak. Yalnızca listeyi bulmak yeterli olmadığından biraz da olsa İngilizceden anlayan birinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca tek tek şirketleri bulmak zaman kaybettireceğinden daha alternatif yolları tercih edebilirsiniz. Bu iş için yazılmış bir e-kitap var. Yazan kişi hem bu işin eğitimini veriyor hem de şimdiye dek para kazandığı yerlerin bir listesini oluşturmuş. Hemen bir mail adresi oluşturun ve listede adı geçen firmalara üye olun. Artık kazanabilirsiniz, hepsi bu kadar!

Mail okuyarak kazacağınız sitelere üye olurken ücret ödenmez!

Firmaların tanınması ve pazarlaması için size ihtiyacı var. Oturduğunuz yerden kazanacağınız bir sistem, ellerinizin altında. Üye olduğunuz sitelerden alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Her gün mail okumaya zaman ayırarak internet üzerinden para kazanma yollarına adım atacaksınız. Mail gelmesini haftalarca beklemeden gece, gündüz bu işten faydalanmak ve kazanmak mümkün. Her şey sizin elinizde!

İnternetten ödev ve proje satarak para kazanmak

Öğrenciler ve öğretmenlere yepyeni bir ek gelir fırsatı olan internetten ödev ve proje satarak para kazanmak, doğruluğu tartışılır olsa da günümüzdeki tembel ve gamsız öğrenci kitlesi düşünüldüğünde çok kazandıran bir internet işidir. Eğer ek gelire ihtiyacınız varsa bu fırsatı değerlendirerek öğrencilere verilen ödev, proje, tez gibi görevleri para karşılığı üstlenebilirsiniz. Ödevden ödeve, zorluğa, uzunluğa göre değişen ücretler devamlı bu işi yaptığınızda iyi bir internetten iş fırsatına dönüşecektir. Siz ödev ve proje satarak para kazanmak işini yaptıkça çevreniz genişleyecek ve sürekli yeni işler alacaksınızdır.

İnternetten ödev ve proje satarak para kazanmak

Etik olup olmadığıyla ilgili kafamızda soru işaretleri olduğu için hobi olarak olmasa da ek gelire ihtiyacı olanların yapabileceği bir internet işi olan internetten ödev ve proje satarak para kazanmak, uzmanlaştığınız ya da bildiğiniz bir konu üzerine olduğu sürece size uygun, kolay bir iş olacaktır. Ödev ve proje satarak para kazanma işini yaparken ödevin sahibiyle sürekli iletişim halinde olmalısınız. Ödevde gereken hakimiyeti, ödev sahibinin de sağladığına emin olmalısınız çünkü siz ödevde hiç hata yapmasanız bile ödev sahibinin ödevin son halini tam olarak bilmemesi sonucunda düşük not alması da sizin suçunuzmuş gibi durabilir ve o yaptığınız işten sonraki işlerinizi de doğrudan etkileyebilir.

Şimdi gelelim bu işleri nerede bulabileceğimize;

Her geçen gün öğrencilerin daha da tembelleşmesiyle birlikte parlayan bir ek gelir haline gelen ödev ve proje yaparak para kazanmak, sürekliliği kesin olmasa da çevre edinildikten sonra sürekli olabilecek bir iştir. Üniversite öğrencileri arasında yaygın olan bu iş yavaş yavaş internet ortamıyla birlikte, liselere ve hatta ilköğretim öğrencilerine bile yayılıyor. Daha fazla not almak isteyen ama gereken enerjiyi ve belki de bilgiyi kendinde bulamayan öğrenciler ödevlerini yaptırabilecekleri nitelikli bir kişi arayışına çıkıyorlar. Bu arayış bazen serbest eleman arama sitelerinde bazense forumlarda bazen de sosyal medyada. Forumları ve sosyal medyayı taradıktan sonra aklımıza gelen ilk eleman siteleri. Bu arayışta ödev ve proje satma işini yapan ve işi yaptırmak isteyeni birbirine yaklaştıran birkaç örnek eleman sitemiz var.

İlk olarak karşımıza çıkan internet sitesi www.projekurdu.com : bu sitede sizin işlere vereceğiniz tekliflere göre adaylar arasından en makul teklif seçiliyor.

Aynı şekilde ;

www.yapanzi.com , www.fiverr.com , www.bionluk.com , www.uzmankirala.com  

gibi sitelerde de ilanlarınızı vererek iş bekleyebilirsiniz.

Bu işte internet sitelerinden çok belki de en önemli etken iyi bir çevrenizin olmasıdır. Eğer öğrenciyseniz çevrenizde başkalarının ödevlerini yapabileceğiniz herkes tarafından bilinmeli ki yaptırmak isteyen olduğunda ilk size gelsinler. Bu fırsat sadece internetten para kazanma imkanı olarak değil aynı zamanda kendi çevrenizde de karşınıza çıkabilecek bir iş imkanı.

İnternet üzerinden Reklam nasıl verilir?

Günümüz çağı teknoloji çağı ver geçen gün paylaşımların yapıldığı insanların birbirlerinden ve dünya da olup bitenlerden hızlı bir şekilde haber aldığı bir bilişim ortamında.  Hal böyle olunca artık Televizyon, radyo, gazete, dergi gibi sosyal medyanın yanı sıra internet ortamı ve bunun içerisinde yer alan sosyal paylaşım siteleri hızla yükselmekte adeta devasa bir sektör haline gelmektedir.

İnternet üzerinden reklam yaparak para kazanma

Pazarlama şekli daha önceki yıllarda afiş, broşür, dergi, radyo ve televizyon reklamcılığı gibi yöntemlerle yapılırken internetin de hayatımıza girmesiyle yeni bir alan açıldı ve internet pazarlamacılığı diye bir platform oluştu. Tabi ki böyle bir platformun oluşmasında internet üzerinden online alışverişler ve bizim ikamet etmediğimiz kentlerde işletme sahibi olan kişilerden internet yoluyla rahatlıkla haberdar olmamız ve buralardan alışveriş yapabilme imkanımızın olması da oldukça önemlidir.

İnternet pazarlamasının ilk adımı internet üzerinden reklam vermektir. Bunun da birden fazla yöntemi vardır. Tabi ki bu reklamı vermeden önce ilk olarak ne reklamı vereceğinizi, hedef kitlenizi ve reklamda tam olarak neyi hedeflediğiniz önemli bir noktadır. Bunlar belirlediyseniz internet üzerinden reklam vermenin yolarından kısaca bahsedelim sizlere.

1-Google Adwords Reklamları

Google Adwords, Google’ın kullanıcılarına sunduğu bir reklamcılıkve sponsorluk hizmeti diyebiliriz. Google gelirlerinin de yaklaşık olarak %90’lık dilimini bu kısım oluşturmaktadır. Google Adwords’te reklam verenlerin reklamları ilk üç sırada ve sağ taraftaki sekiz bölümden bir tanesinde yer almaktadır. Görüntülü reklam ağı ise belki birçoğumuzun her gün görmüş olduğu ‘Google Reklamları’ ibaresi ile yer alan görüntülü reklamlardır. Bu reklamlar genellikle video, resim ya da hareketli şekillerde yer almaktadır.

Google Adwords Reklam Örneği

 

Google Adwords’te reklamlar da ücretlendirme tıklama başına belirlenmektedir. Reklam verirseniz bir günlük bütçe belirlersiniz ve gün boyunca bu bütçe başına tıklama alır. Tıklama maliyeti nasıl derseniz bu da sektörden sektöre göre değişiklik göstermekte ve farklı fiyatlar belirlenmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için ve reklam vermek için http://www.google.com/adwords/ adresinden faydalana bilirsiniz.

2- Sosyal Paylaşım Sitesi Facebook

Burada da toplam ve günlük bütçe olmak üzere iki farklı bütçe seçeneği vardır. Günlük bütçede bir kampanya ya her gün ücret harcayacağınızı belirler ve günlük limite ulaştığınızda reklamınız otomatik olarak durdurulur. Bu sayede asla limit aşımı ve fazla ücretlendirme söz konusu olmaz. Toplam bütçede de reklamın planlanmış olduğu süre boyunca harcanacak belirli bir tutar belirlersiniz ve ödemenizi bu şekilde gerçekleştirirsiniz. Facebookta da reklam iki çeşittir CPM ve CPC şeklinde. CMP’de görsel olarak reklamınız yayınlanır ve 1000 gösterim başına ücretlendirilir. CPA ‘da ise tıklanma başına ücretlendirme şeklindedir. Reklam ve sponsorluk vermek istediğinizde bunu siz belirliyorsunuz.

Facebook Reklam örneği

Facebook Reklam örneği

 

Reklam ve sponsorluk oluşturmak için facebook’un bu sayfasından yararlanabilir çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.  https://www.facebook.com/business

3- Yandex Arama Motoru

Her arama motorunda olduğu gibi Yandex arama motorunda reklam sistemi aynı şekilde çalışmakta. Reklam hizmetlerinde 7/24 hizmet desteği ve sertifikalı uzmanlar tarafından verilmektedir. Tek tıklama ve toplam tıklama şeklinde fiyat belirlenmekte ve sektöre göre fiyat aralığı verilmektedir. Google aynı sistemi kullanan Yandex kredi üzerinden ücretlendirme yapmakta ve en düşük kredi 0,1 ‘dir. Ve 1 kredi 1,7 tl denk gelmektedir. Ayrıca reklam görüntülendiğinde değil tıklandığında bir ücretlendirme yapılmaktadır.

Yandex reklam örneği

Yandex reklam örneği

 

Daha detaylı bilgi almak ve reklam vermek için https://direct.yandex.com.tr/ adresinden yararlana bilirsiniz.

4- Bing Reklam

Google, Yandex gibi bir arama motoru olan Bing bir Microsoft uygulaması olan bir arama motorudur. Kendi başınıza bir sistem paneli kullanarak reklamlarınız verebilir ve reklamlarınızı yönetebilirsiniz. Bing ülkemizde yeni yeni gelişme göstermekle birlikte Bing reklamlarında istediğiniz ülkeyi ve yeri hedefliyor ve o ülkenin dilinde reklamlarınızı veriyor.

bing-reklamlari

Detaylı bilgi almak ve Bing arama motorunda reklam ve sponsorluk vermek için  https://secure.bingads.microsoft.com/ adresinden faydalana bilirsiniz.

Kurgular yazarak internet üzerinden para kazanmak

Kurgu Yazarak internet üzerinden para kazanmak

Hangi mesleği yapıyor olursanız olun eğer siz de hep içinizde sakladığınız yazarı dışarı çıkarmak için fırsat kolluyorsanız size bir fikrimiz var üstelik içinizdeki yazarı dışarı çıkarmakla kalmayıp para da kazanacağınız bir internetten para kazanma imkanı. Herkesin aklındaki ek gelir fikirlerini bir kenara bırakın. Bugün farklı düşünün ve sadece ek gelir olacak değil aynı zamanda hayatınızı değiştirecek bir şeyler deneyin.

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza birçok yeni kavram girdi. Bunlardan biri de kuşkusuz e-kitaplar. E-kitaplar hakkında günümüzde artık herkesin bilgisi olsa da kısaca açıklayalım. E-kitap, yazılı kitaplar yerine bilgisayar ortamından rahatlıkla ve her yerde ulaşabileceğimiz metinlerdir. Kurgular, araştırmalar… Kitap olarak var olan her şeyi e-kitap olarak da düşünebiliriz.

E-kitap yazarak internetten nasıl para kazanılır?

Öncelikle içinizde iyi bir yazar yattığına emin olun. Kitap yazarak internetten para kazanma konusunda en önemli şey kesinlikle yetenektir. Bir şeyler yazan herkes kendi yazdıklarını en iyi olarak düşünür ve ancak bir başkasının okumasıyla kişi hatalarını görebilir. E-kitaplarınız yayınlanmadan önce internette forumlardan yazar gruplarına katılarak fikir alışverişi yapabilir ve hatalarınızı görebilirsiniz. Sadece övgü alınca mutlu olmayın, eleştirilere de açık olun ve eleştirilerin sizi mutsuz etmesine izin vermeyin aksine hatalarınızı düzeltebileceğiniz bir fırsat olarak görün. İkinci olarak internetten para kazanma fırsatında önemli şeylerden biri olarak yazdıklarınızın doğru formata sahip olduğundan emin olun. HTML ve Office programlarını biliyorsanız bunu siz zaten rahatlıkla yapabilirsiniz ama tereddütleriniz varsa bir bilene danışmayı ihmal etmeyin.

Kitap kapakları içindeki hakkında çok şey söylerler. İnsanların çoğu bir kitap seçerken öncelikle kitabın kapağına bakarlar ve hatta kötü kapağı olan bir kitabın tutulma şansı gerçekten çok düşer. Bunları düşünerek e-kitap yazarak para kazanmak istiyorsanız kesinlikle iyi bir kitap kapağı tasarlamalısınız. Bu konuda kendinize güvenmezseniz çevrenizde güvendiklerinize danışın ya da biraz araştırma yapın. Renkleri kullanmayı bilin.

Kitabınızın ismi kadar yazdığınız açıklama da önemlidir. Konuyu ana hatlarıyla belirteceğiniz bir açıklama yazısı kitabı almayı düşünenlere yol gösterecektir.

Kitabınız hazır olduktan sonra e-kitabınızı satacağınız platformu seçmeniz gerekecektir. Daha tam olarak yaygın olmasa da bu işi yapabileceğiniz birkaç site mevcuttur. Bunlardan ilki Google Play Store. Android uygulamalarına ulaşabildiğimiz Google Play son zamanlarda bir yenilik yaparak içeriğini geliştirdi ve e-kitapları da bünyesine kattı. Siz de kitabınızı Google Play’de satarak internetten para kazanabilirsiniz. Üstelik Türkiye’den geniş bir hedef kitleye ulaşabilirsiniz. İnternetten kitabınızı satabileceğiniz bir Türk websitesi de www.xticaret.com’dur. Burada da yine ulaşabileceğiniz bir Türk hedef kitlesi vardır Türk hedef kitlesiyle e-kitap yazarak para kazanabilirsiniz.

Eğer İngilizce biliyorsanız size tavsiyemiz eğer yapabilirseniz kitaplarınızı İngilizce yazmak olacaktır. Bu kitapların hedef kitlesi daha geniş olacağından satış miktarıyla birlikte kazanacağınız para da katlanacaktır. Yazdığınız kurguları  http://dtp.amazon.com ‘a yükleyebilirsiniz.

Son olarak ve yetenekten sonra en önemli şey de kitaplarınızın tanıtımıdır. Kitaplarınızı ancak tanıtırsanız hedef kitle sizden haberdar olur ve para kazanabilirsiniz. Kitap yazarak internetten para kazanmak istiyorsanız sosyal medya hesapları açmalı ve kendi adınıza veya kitabın adına sayfalar oluşturmalısınız. Bu sayfalar sayesinde ve tanıdıklarınızın desteğiyle kitabınızın tanıtımının yapılması daha kolay olacaktır. Zaman zaman bu sayfada kitabınızdan kısa bölümler paylaşıp merak uyandırabilirsiniz. Sayfalarda tanıtım yaparken kitabınızı alabilecekleri platformu ve nasıl alacaklarını belirtmeyi unutmayın.

Bir diğer tanıtım yolu da internette sosyal medya profillerinize, mail imzanıza kitabınızın linkini koyarak insanları yönlendirmektir.

Umarız ki sizin de yazarlık tutkunuz içinizde kalmayıp ek gelire dönüşür.

Ses kaydı çözümleme (deşifre) ve yazıya dökme işi

Ses kaydı çözümleme işi

Çoğu insan boş zamanlarını gelire dönüştürmek için çeşitli yollar arıyor. Günümüzde bunlardan en yaygını internetten para kazanma. Birçok öğrenci, ev hanımı ve emekli gelişen teknoloji ile birlikte bu yola kolayca başvurabiliyor. İnternetten iş fırsatının belki de en yaygın olanı veri çözümleme işidir. Evet teknoloji gelişiyor ama hala verileri (ses kaysı, belge, bilgi, makale) dijital ortama aktarmak için biz insanlara ihtiyaç var. Veri çözümleme için gerekli olan şeyler ise; hızlı parmaklar, microsoft office bilgisi ve en önemlisi dikkat, analizinizde olacak hatalı bir cümle ya da eksik çözümlenmiş bir bölüm işveren için büyük sorun oluşturacaktır. Bu yüzden her işte olduğu gibi bu işte de dikkatli olmanız son derece önemli.

İnternetten para fırsatında hızlı parmaklar, Microsoft Office bilgisi ve dil bilgisi ise kolayca geliştirebileceğiniz gereklilikler. Örnek olarak işe başladığınızda yazma hızınızın günden güne gelişip, iyiye gittiğini göreceksiniz.

Çoğu insan bilgileri saklamanın en iyi yolunun gerçek, sanal olmayan belgelerle saklamak olduğunu düşünse de bu ön yargı günümüzde oldukça hızlı bir şekilde yok olmakta. Yüz binlerce belgeyi bir raf dolusu kâğıtla saklamak yerine bilgisayarda aktarılabilir bir ortamda saklamak çoğu işverenin teknolojiye ayak uydurmak zorunda olmasıyla birlikte bir zorunluluk oluyor.

Video ve ses kaydı çözümleme ve yazıya dökerek internetten para kazanmak nasıl yapılır?

İlk olarak bakmanız gereken yer eleman arama siteleri, forumlar ve gazete ilanlarındaki veri çözülmeme elemanı ilanları. Kendinize uygun gelen işle ilgilenip işverene ulaştıktan sonra çayınızı kahvenizi alıp bilgisayarınızın başına oturun. Verileri dinlerken ya da izlerken gereken dikkati ve özveriyi gösterin. Gerekli verileri geçirdikten sonra iş başına ücret alacağınız bu iş zamanla güzel bir ek gelire dönüşecektir. veri çözümleme yaparak internetten para kazanmak belki yeni bir iş gibi olmayacaktır ama kesinlikle çoğu ihtiyacınızı giderebilecek bir gelir olacaktır.

Aslında veri çözümleme yaparak internetten para kazanma işi emin olun sandığınızdan çok daha basit. Öncelikle diğer işler gibi belirli bir çalışma saatiniz yok. Çalışma saatinizi kendiniz belirliyorsunuz ki bu da internetten para kazanma fırsatlarının en güzel yanıdır. Boş zamanlarınızı değerlendirip gelir elde edebileceğiniz veri analizi işi aynı zamanda sizi kültürel açıdan da geliştirebilir. Çok merak ettiğiniz bir konuyla ilgili ses kaydını analiz ettiğinizi düşünün ne bilet parası veriyorsunuz ne de orada bulunuyorsunuz,  istediğiniz yerde merak ettiğiniz bu konuyla ilgili ses kaydını hem dinleyip hem yazıya döküyorsunuz. Üstelik bu işi yaparken bir gelir elde ediyorsunuz başlarda kazandığınız para size az gibi görünse de zamanla kazanacağınız paranın bir hayli yüklü olacağına emin olabilirsiniz. Eğer aklınıza internetten para kazanma fikri yattıysa veri çözümleme işine de kesinlikle bakmalısınız.

İnternetten anket doldurarak para kazanma işi

Hayatta her geçen gün yeni ihtiyaçlar doğarken çoğu kişi geliriyle yetinmeyip ek gelir arayışına giriyor. Herkes düşüne dursun siz internetten para kazanma fırsatını buldunuz bile. İnternet denince herkesin aklına öncelikle sosyal medya hesapları, Google ve Vikipedia gelir. Gelin bugün size internetin diğer yüzünü yani size para kazandıracak ve gelirinize az çok katkı sağlayacak yönünün kapılarını açalım.

İnternetin kullanım alanının genişlemesiyle bilgiye ulaşma, bilgiyi toplama derken bir bilgi toplama yöntemi olarak anket sistemi oluştu. Örneğin çoğu marka tüketicinin ürünü hakkında ne düşündüğünü, tanıtımın yeterli etkiyi verip vermediğini merak eder. Bu görüşler üzerinden ürünleriyle ilgili pazar stratejilerini belirler. Bu durumun sonucunda internette yeni bir ihtiyaç ortaya çıktı. Bu ihtiyaç hiç kuşkusuz hedef kitle. Anket şirketleri ve anket düzenleyen küçük çapta internet siteleri ihtiyaç duydukları hedef kitleye ulaşamadıklarında hedef kitle arayışına bazı siteler arayıcılığıyla çıkarlar ve ankete katılım karşılığında hedef kitleye de aracı siteye de belirli bir miktar para verirler.Bu şekilde anket doldurarak internetten para kazanmış olursunuz.

Bu  anketlerin sosyal yaşamınızla hiçbir ilgisi yoktur. İster ev hanımı, ister öğrenci olun ve hatta ofisinizde oturuyor olun. Anket doldurma sitelerinin sağladığı anketleri doldurma süresi ortalama 20-30 dakikadır. Bu demek oluyor ki otobüste bir yere giderken bile zor değil. Bu internetten iş imkanı mekan kısıtlaması olmadan her yerde kolaylıkla yapabileceğiniz bir iş.

internetten para kazanma imkanı olarak hedef kitle olmak da yine çayınızı kahvenizi yudumlayıp, fikirlerinizi belirterek para kazanabileceğiniz işlerden.

Anket doldurarak internetten para kazanmak için ne yapmak gerekir?

Türkiye’de ve tüm dünyada her geçen gün popülaritesi biraz daha artan anket doldurarak para kazanmak bilgisayarı ve internet bağlantısı bulunan herkesin rahatlıkla yapabileceği bir iş.

Öncelikle bireysel eleman bulma sitelerinden ilanlara bakarak ve işverenlere başvurarak yapabileceğiniz gibi bunun için özel açılmış sitelere de üye olabilirsiniz.

Aracı siteye üye olduktan sonra size verilen anketleri doldurarak azar azar para kazanmaya başladığınızı göreceksiniz. Başta az gibi görünen miktar zamanla sizin için ciddi bir ek gelire dönüşecek. Burada dikkat etmeniz gereken anket yaptığınız sitenin güvenilirliğini biraz araştırmış olmak çünkü anket doldurarak para kazanmak popülerleştikçe bazı insanlar da kurnaz bir şekilde insanları kullanma yoluna gittiler. Para ödemesi alamama gibi sorunlarla karşılaşmamak için araştırın ve bilinen sitelerdeki anketlere yönelin.