E-kitap Yazarak Para Kazanmak

Yazdığınız e-kitabı satarak para kazandıran internet siteleri sayesinde kendinize iyi bir gelir sağlayabilirsiniz. Yazarlık konusunda yeteneğinizin olduğunu düşünüyor ve hep bir kitap yazmak istediyseniz, size e-kitap yazarak para kazanabilme fırsatı sunan internet sitelerini öneriyoruz. Bu siteler vasıtasıyla, daha önceden yazmış olduğunuz e-kitabı dilediğiniz ücretten fiyatlandırarak hemen satabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazımızda e kitap yazma siteleri ve bu işten nasıl para kazanılır hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

E-kitap Nedir?

Dijitalleşen dünyaya ayak uyduran bir diğer sektör de yayın evleri oldu. Mobil cihazların kullanımının artmasıyla kitaplar dijital platformda yayınlanmaya başlayarak e-kitap adını aldı.

E-kitap Nasıl Yazılır?

Bu konuda çok başarılı bir yazar olmanıza gerek yok. Sadece yazma işinde yetenekli olduğunuzu ve yazdıklarınızın ilgi çekici olup epey okunacağını düşünüyorsanız siz de e-kitap yazabilirsiniz. E-kitabınızın içeriği, konusu, sayfa sayısı ve türü tamamen size kalmıştır. Çok iyi bildiğiniz bir konu hakkında bilgilendirici 30 sayfalık bir kitap da yazabilirsiniz, edebi değeri olan sanatsal bakış açısıyla yazılmış 500 sayfalık bir roman da yazabilirsiniz.

E-kitap Yazma Siteleri Nelerdir?

Yazdığınız e-kitapları dijital halinde hiçbir bozulmaya uğramadan yayınlatmak oldukça önemlidir. Bunun için ihtiyacınız olan e kitap yazma siteleri hem yerli hem de yabancı şirketler olarak sizlere hizmet vermektedir. Bu siteler:

  • Scribd
  • Mobidik
  • PdfKütüphane
  • SmashWords
  • Wattpad

2019’da Para Kazandıracak En İyi Sektörler

En iyi sektörlerden 2019’da para kazanmak isteyen tüm girişimci ve iş insanlarını ilgilendirecek bir içerik hazırladık. Yeni yıla yeni umutlarla giren, kendi işlerinin patronu olmak isteyen kişiler, 2019 yılı itibarıyla hangi iş alanlarına yönelmeleri gerektiğini araştırmaya devam ediyor. Uzman girişimcilerin, ekonomistlerin ve iş analizi yapan kişilerin öngörülerine göre hazırladığımız bu ticarette en çok kazandıran işler listesinde siz de hayalinizdeki mesleği bulabilir, kendi işinizi kurma adımlarını atabilirsiniz.

2019 Yılında En Çok Kazandıracak Sektörler

  1. İnternet Pazarlama ve Reklam Ajansları

Günümüzde internetin adeta hayatımızın bir parçası haline gelmesinden sonra büyük ve küçük bütün işletmeler ve firmalar kaçınılmaz olarak internet pazarlamasına dahil oluyor. Dolayısıyla her yeni kurulan bir şirketin, internet vitrininde yer alması gerektiği için dijital reklam ajanslarının ve internet pazarlamacılarının kazançlarında büyük artış meydana geliyor.

  1. Sağlıklı Fast Food Yiyecekler

İçinde bulunduğumuz çağda hızlı tüketim çok önemli hale gelmiştir. Hemen hemen bütün faaliyetlerde hızlı ve kolay olan her neyse insanlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. Fast food yiyeceklerinin de yağdan ve kolesterolden arındırılmış olanları büyük rağbet görmektedir.

  1. Spor Eğitmenleri (Personal Trainer)

Fitness ve vücut geliştirme günümüzde spor olmaktan çıkıp bir sosyal gösterge haline gelmiştir. Bu sebeple tıklım tıkış olan spor salonlarında kişisel eğitmen açığı çok fazladır.

  1. Uygulama Geliştirme Teknolojileri

Akıllı telefonların hayatımızda büyük yer edinmesiyle her türlü ihtiyacımıza karşılık veren telefon uygulamaları büyük ilgi ve talep görmektedir. Bu nedenle uygulama geliştirme gibi para kazandıran işler 2019 yılında oldukça popüler olacaktır.