2019’da Para Kazandıracak En İyi Sektörler

En iyi sektörlerden 2019’da para kazanmak isteyen tüm girişimci ve iş insanlarını ilgilendirecek bir içerik hazırladık. Yeni yıla yeni umutlarla giren, kendi işlerinin patronu olmak isteyen kişiler, 2019 yılı itibarıyla hangi iş alanlarına yönelmeleri gerektiğini araştırmaya devam ediyor. Uzman girişimcilerin, ekonomistlerin ve iş analizi yapan kişilerin öngörülerine göre hazırladığımız bu ticarette en çok kazandıran işler listesinde siz de hayalinizdeki mesleği bulabilir, kendi işinizi kurma adımlarını atabilirsiniz.

2019 Yılında En Çok Kazandıracak Sektörler

  1. İnternet Pazarlama ve Reklam Ajansları

Günümüzde internetin adeta hayatımızın bir parçası haline gelmesinden sonra büyük ve küçük bütün işletmeler ve firmalar kaçınılmaz olarak internet pazarlamasına dahil oluyor. Dolayısıyla her yeni kurulan bir şirketin, internet vitrininde yer alması gerektiği için dijital reklam ajanslarının ve internet pazarlamacılarının kazançlarında büyük artış meydana geliyor.

  1. Sağlıklı Fast Food Yiyecekler

İçinde bulunduğumuz çağda hızlı tüketim çok önemli hale gelmiştir. Hemen hemen bütün faaliyetlerde hızlı ve kolay olan her neyse insanlar tarafından tercih sebebi olmaktadır. Fast food yiyeceklerinin de yağdan ve kolesterolden arındırılmış olanları büyük rağbet görmektedir.

  1. Spor Eğitmenleri (Personal Trainer)

Fitness ve vücut geliştirme günümüzde spor olmaktan çıkıp bir sosyal gösterge haline gelmiştir. Bu sebeple tıklım tıkış olan spor salonlarında kişisel eğitmen açığı çok fazladır.

  1. Uygulama Geliştirme Teknolojileri

Akıllı telefonların hayatımızda büyük yer edinmesiyle her türlü ihtiyacımıza karşılık veren telefon uygulamaları büyük ilgi ve talep görmektedir. Bu nedenle uygulama geliştirme gibi para kazandıran işler 2019 yılında oldukça popüler olacaktır.

İşinizi Büyütmenin Yolları

Ekonomik Krize Rağmen İşinizi Büyütmenin Yolları

Bir iş kurmak, bir alana yatırım yapmak ve sürekli gelir elde etmek demek, bu süreçte yaşanabilecek her türlü sorunla da mücadele etmek demektir. Bu nedenle iş kurarken ekonomik kriz başta olmak üzere diğer meydana gelebilecek sorunlar için hazırlıklı olmanız, büyümeye devam etmeniz açısından önemlidir. Bir B planı olmadığında en ufak sorunda yıkılmanız olasılığı yüksek bir durumdur.

Bir İşi Büyütmek Nelere Bağlıdır?

  1. İletişim ağlarınızı güçlendirin. Potansiyel müşteriler iş ağlarınızın bir parçasıdır. Eğer müşterilerle düzenli şekilde buluşmakta sıkıntı çekiyorsanız, randevular düzenleyin.
  2. İşiniz için gereken tüm potansiyelleri kullanın. Bu size artı olarak geri dönecektir.
  3. Plan, bilgi ve doğru bir strateji önemli bir firmanın büyümesi için en önemli koşullardır. Bunlar olduğunda ekonomik kriz dönemlerinde bile ayakta kalır, büyümeye devam edersiniz.
  4. Soysal ağ ve internet üzerinden satış yapılabilecek ürünler bulun. Bunun için size profesyonel hizmet sağlayacak olan firmalar vardır.

Krize Rağmen İş Büyütmek İçin Ne Yapılır?

Kriz dönemleri birçok kişinin kâbusu olabilir. Piyasa durgunlaşır, insanların alım gücü azalır. Güçlü şirketler ayakta kalır ve sorunsuz yollarına devam ederler ama esnaf gibi daha küçük işletmeler krizden daha fazla etkilenir. Eğer esnafsanız ve büyümeye devam etmek istiyorsanız, kriz dönemleri için bir planınız yoksa şimdiden önlem almak sizin için en mantıklı çözüm yolu olacaktır. Krizde yok olan firmaların çoğu sorun çıktığı zaman geçici bir süre sorunu yok etmeye yarayan çözümlere sahip değildir. Ancak bazı firmalar tam tersine krize rağmen büyümeye devam eder, adeta krizden hiç etkilenmez. Bunun da arkasında güçlü bir çalışma yatmaktadır.

Bir işi kurduğunuzda temellerini sağlam atmamışsanız, ekonomik krizden sağlam şekilde çıkmanız pek mümkün olmayacaktır. Yani planların para kazanmak ve işi büyütmek şeklinde yürümesi gerekmektedir. Bunu sağlarken de önüne çıkan engelleri çok zarar almadan atlatabilmelidir.

Planlı davranmak, daha önceden ekonomik kriz sorunlarının olacağını bilmek önlem almanızı sağlayacağından krizi de hala büyümeye devam ederek atlatmanızı kolaylaştırır. Krize hazırlıksız yakalananların büyümesi mümkün değildir. Ayakta kalmaya çalışmaları ve varlıklarını devam ettirmeleri üzerine odaklanmaları gerekir.

Yıldızı Parlayacak Sektörler 2016

Popüler meslekler ve talep oranları ihtiyaçlara ve zamana göre değişmektedir. Örneğin bundan 50 yıl önce teknoloji kaynaklı meslekler daha az rağbet görürken öğretmenlik, yazarlık gibi meslekler daha ön plandaydı. Teknolojinin hızla gelişmesiyle bazı mesleklerin yıldızı parlamıştır.  Önümüzdeki yıllarda da ihtiyaçlara göre bunlar değişecektir.

Geleceği Parlak Olan Sektörler

Bazı sektörler devamlı olarak parlaklığını korurken bazıları da gelişen teknoloji ve bilime paralel olarak hayatın bir getirisi olarak talep bulabilmektedir. İnsanların temel ihtiyaçları ve toplumsal olaylar sektörlerin de devamlılığında belirleyici role sahiptir.gozde_isler_2016

Sağlık Sektörü

Hızla ilerleyen genetik bilimi, biyo- teknoloji ve biyomedikal sektörleri odak noktasında olacak. Yapılan araştırmalara göre sağlık ürünleri satışında belirgin bir oranda artış olması beklenmektedir.

Otomotiv Sektörü

Özel araç kullanımının hızla yaygınlaşmasına bağlı olarak otomotiv sektörü gelecekte de hızla gelişerek parlaklığını koruyacak. Özellikle Amerika ve Çin’de belirgin bir büyüme bekleniyor.

Savunma Sanayi

Amerika başta olmak üzere büyük ekonomiye sahip ülkelerde savunma sanayi de gelecekte varlığını devam ettirecek olan sektörlerden. Bu, dünyada savaşın hiçbir zaman bitmeyeceğinin göstergesi niteliğinde.

Telefon Sektörü

Her dönem farklı ve yeni teknoloji ürünlerin tasarımı devam edecek ve buna bağlı tüm yan ürünlerle beraber bu sektör en hareketli alanlardan biri olacak.

İnternet Reklamcılığı

Sanal mağazalar daha da yayılacak ve internet reklamcılığı geleceğin en faal mesleklerinden olacak.

Televizyon ve Medya

Televizyon yayınları tüm hızıyla varlığını devam ettirecek. Amerika başta olmak üzere televizyonlar devamlı değişen teknolojileriyle sektörde varlığını devam ettirecek. Medya sektörü de her zaman güncelliğini korumaya devam edecek alanlardan biri. En azından önümüzdeki 20 yıl için.

Havayolu Şirketleri

Havayolu ulaşımın her geçen yıl daha da kolaylaşması ve ulaşılabilir olması, sektörün canlılığını daha da artıracak. Artan hava yolu firmalarına bağlı olarak sanal satışlar ve özel uçuşların satışında belirgin bir fark görülecek.

Tarım, Gıda Sektörü

Yemek çeşitliliğinin ve doğal beslenmeye olan ihtiyacın artmasına bağlı olarak yeni lezzetler ve doğal ürünler tüketilecek. Diğer taraftan fast food tüketiminde de pek azalma beklenmiyor. Amerika’da obezite sorunu devam edecek ve sağlık problemleri gündeme gelecek.

Diyetisyenler

Kilo sorunu önümüzdeki 50 sene içinde beslenme problemlerine bağlı olarak Amerika’dan sonra dünyadaki çoğu ülkeye yayılacak. Bu da diyetisyenlerin ve kilo verme merkezlerinin talebini daha da artıracak.

Mimarlık

Gelecekte varlığını eskimeden devam ettirecek en önemli mesleklerden biri olacak. Binalarda yeni tasarımlar ve sıra dışı çizimler popülerlik kazanacak.