Son Yazılar

Özgeçmiş yazarak para kazanmakÖzgeçmiş yazarak internet üzerinden para kazanmak

İş bulmak sadece ülkemizde değil tüm dünya ülkelerinde her geçen gün daha da zorlaşıyor. Peki, özgeçmiş hazırlamak sadece sizin başarılarınızı listelemek mi yoksa sizi tanıtmak, reklamınızı yapmak mıdır? Tabi ki amacımız reklamımızı yapmaktır çünkü artık sadece başarılarımızı listelemek işe alınmak için yeterli bir sebep değil. Başarılarını sıralamadan önce kesinlikle kendini iyi bir biçimde tanıtan yazı yazman gerekli. Herkesin yazı yeteneğiyle dünyaya gelmediğini düşündüğümüzde ise karşımıza yeni bir meslek çıkıyor. İnternetten para kazanma yollarından belki de en az bilineni olan özgeçmiş yazmak ülkemizde halen yaygın değil. Eleman sitelerinde yazabileceğinize dair ilan vererek insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğer İngilizce biliyorsanız işte o zaman işiniz daha kolay. Yurtdışında daha yaygın olan bu internet işi size harika bir ek gelir olacak demektir.

Özgeçmiş yazarak internet üzerinden para nasıl kazanılır?

İlk olarak bu işi yapmaya karar verdikten ve İngilizce hâkimiyetinizden emin olduktan sonra www.fiverr.com adresine üye olun. Açtığınız hesapla birlikte İngilizce olacak şekilde özgeçmiş yazabileceğinizi belirten ilanınızı verin. İnternetten para kazanmak isteyen çoğu kişinin bu siteye ilan verdiğini göreceksiniz.  İlan verirken kendi reklamınızı yapmanız da özgeçmiş yazarkenki başarınız kadar önemli. Nedir bu www.fiverr.com derseniz. Fiverr 5$’lık işlerin listelendiği bir sitedir ve internetten para kazanmak isteyenlerin en çok uğradıkları sitedir.

İngilizce bilmiyorum derseniz size  tavsiye edebileceğimiz siteler:

www.yapanzi.com

www.beslikk.com

www.uzmankirala.com/

Ve yine bunlar gibi birçok serbest eleman bulma sitesinden siz de ilanınızı vererek veya ilanlara bakarak kendinize uygun internetten para kazanma imkanını bulabilirsiniz.

Özgeçmiş yazdığınız kişilerin de sizi tavsiye etmesini sağlayarak kendi reklamınızı yapmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede özgeçmiş yazarak internet üzerinden para kazanmak sizin için devamlı bir ek gelire dönüşür.

Peki, özgeçmiş nasıl yazılır?

Öncelikle özgeçmiş amacına uygun olmalıdır. Her ayrıntıyı yazıp hayat hikayesine çevirmektense o pozisyonla ilgili işvereni ilgilendiren konuları anlatın. Öncesinde başvuru yapılan şirket ile ilgili bir ön araştırma yapmış olmanız özgeçmişin daha güzel olmasını sağlayacaktır. Özgeçmiş yazarak internet üzerinden para kazanmak ve bunu devamlı bir gelire çevirmek istiyorsanız her özgeçmiş kendinizinmiş gibi özveriyle yazmanız gerekir. Öncelikle imla kurallarına ve hangi dilde yazıyorsanız o dile hâkim olmanız gerekir.

İkinci olarak özgeçmişi etkili bir dille yazayım diyip sadelikten uzaklaşmak da hatadır. Özgeçmişinizi okuyan kişinin de şirkette yoğun tempoda çalışan biri olduğunu unutmamak gerekir.

Özgeçmiş yazarken yazdığınız özgeçmişin PDF formatında olması avantajlı olabilir. Eğer biliyorsanız PDF formatında olmasını sağlayın.

Özgeçmişi yazarken özgeçmiş sahibiyle irtibat halinde olun ve eklemek istediği şeyleri etkili bir dille özgeçmişe ekleyin.

Herkesin ek gelir peşinde olduğu günümüzde siz de internetten para kazanma fırsatınızı yazı yeteneğinizi kullanarak bulabilirsiniz. Umarız tavsiyelerimiz işe yarar ve sadece para kazanmış olmaz aynı zamanda iş başvurusu yapmak insanlara yardım etmiş olursunuz.

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex - yetişkin film - 18 film