Son Yazılar

Makale yazarak internetten nasıl para kazanılır?

makale yazarak para kazanmaMakale yazarak para kazanma

Hayatımızın her alanında internet karşımıza çıkıyor. Bizim için sadece bilgi kaynağı değil para kaynağı da olabiliyor. Evden para kazanma yollarından biri de makale alım satımıdır. Alışverişlerimizi yaptığımız internet bize sadece ürün alım satımı değil aynı zamanda makale alım satımı da sağlıyor. Boş zamanı olanlar ve az da olsa ek gelire ihtiyaç duyanlar için belki de en uygun ve en zevkli ek gelir kaynağı makale yazarak internetten para kazanmak.

Konular sınırsız. Ürün tanıtımları, kitap tanıtımları, film yorumları,bilgilendirici yazılar ve çok daha fazlası. Sitenin sizden talep ettiği doğrultuda tek yapmanız gereken bildiğiniz konular üzerinde düşünerek yazmak, bilmediklerinizi araştırıp akıl ve özgünlük süzgecinizden geçirip yazmak. İş bu kadar basit. Üstelik sizi kalıba sokmadan hayal gücünüzü kısıtlamadan.

Dil biliyorsanız sizin için  fazladan yabancı  dilde makale yolu da açılıyor. Bazı sitelerin talep ettiği yabancı dilde makaleleri sağlayarak normalde makale yazarak kazanacağınız paradan daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Şimdi cevabımız  makale yazarak para kazanmak nasıl olur diyenlere.

Makale alımı site sahiplerinin zaman eksikliklerinden ötürü kendi yazılarını yazdıracak eleman arayışından doğmuştur. Sizin işiniz o site sahiplerine ulaşmak.

makale yazarak internetten para kazanmak için öncelikle bakmanız gereken yer eleman arama siteleridir.  Burada verilen ilanları inceleyerek kendinize uygun bulduğunuz miktar ve konuya başvurabilirsiniz. Aynı zamanda blogları ve forumları inceleyerek de site sahiplerine ve makale sağlayıcılarına ulaşmak mümkün.

Gelelim makale yazımına.  Yazı yazarak para kazanmak denince akla ilk gelen şey SEO uyumlu makaledir.

Peki nedir bu SEO?

Kısaca anlatmak gerekirse internette popüler olana uygun olarak anahtar kelime kullanmaktır. Tabi ki SEO ‘ya uyumlu diyerek anlamsız cümleler kullanmanız da kabul edilir bir şey değildir. makale yazarak internetten para kazanmak için SEO’ya uyumlu yazarken mantıklı ve akıcı cümleler kullanmanız da şarttır. Başlık makalede can damarıdır ve okuyucunun ilk bakacağı şeydir o yüzden başlığınıza dikkat edin ve açıklayıcı olması için özen gösterin. Anahtar kelime dağılımına da dikkat etmeniz gerekir. Her paragrafta anahtar kelime kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda yazının uzunluğu da bir etkendir. O yüzden makalenizin en az 300-350 kelime olmasına dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Şimdi geliyoruz neredeyse en önemli etkene.

 

Özgünlük

Cümlelerinizin tamamen sizin cümleleriniz olduğuna dikkat edin çünkü Google botları kopya içeriği tespit ettiği zaman bu içerikleri göstermez. Bu da siteye giren kişi sayısını ciddi oranda azaltır. Makale yazarak internetten para kazanmak konusunda yardım alacağınız ve özgünlüğünüzü kontrol edebileceğiniz internet sitelerini kullanarak özgün olmayan yazıların getirdiği sorunlara karşı önleminizi almanız da sizin yararınıza olacaktır. Siz sadece araştırın ve bırakın gerisini aklınız, hayal gücünüz ve parmaklarınız yapsın. Umarız tavsiyelerimiz işinize yarar ve siz de az ya da çok bütçenize katkı sağlarsınız.

5 Yorumlar på Makale yazarak internetten nasıl para kazanılır?

  1. Makalenizin özgünlük derecesini http://smallseotools.com/plagiarism-checker/ üzerinden test edebilirsiniz.

  2. Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız sizi yönlendirebilirim arkadaşlar. Konuya yorum yazmanız yeterli.

  3. Yönlendirme yapabilirmisiniz lütfen?

  4. ?

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex