Son Yazılar

İnternetten Youtube Kanalı İle Ek GelirYoutube ile para kazanma 2016

YouTube, 2005 yılında kurulmuş olan bir video paylaşım ağıdır. Günlük yüksek ziyaretçi sayısına sahip olan bu video paylaşım ağı, içinde barındırdığı kullanıcılara da birçok avantaj sunmaktadır. Bunların en başında Youtube’un reklamlar üzerinden kullanıcıların yayınladığı videolara ödediği ücrettir. Birçok kullanıcı bu sayede aylık yüksek gelirler kazanmaktadır. Örneğin Youtube’da müziklerinin yayınını yapan bir sanatçı 2014 yılında 4.1 milyon dolar kazanmıştır. Siz neden kazanamayasınız. Nasıl para kazanacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Peki o zaman para kazanmak isteyenler yazımızı okumaya devam etsinler.

YouTube’da para kazanmak aslında çok kolaydır. Videonuzu çekersiniz(uzun veya kısa) ve paylaşırsınız. Bütün hepsi bundan ibarettir. Ancak önemli olan videolarınızın ilgi görmesidir. İlgi görmeyen bir video eşittir hüsrandır. Bir videonun ilgi görebilmesi için başlıca anahtar kelimeler vardır. Örneğin; güncel konular seçmek, toplumu ilgilendiren konular seçmek, videonuzu ilgi çekici hale getirmek ve ilgi çekici başlıklar koymak vb. birçok şey sıralayabiliriz. Burada önemli olan özgün ve dikkat çeken konularla ilgili videolar yayınlamaktır.

Youtube’dan en çok para kazandıran videolar neler?

  • Son zamanlarda video oyunları yayınlayan Youtube sayfaları yoğun izleyici çekmektedir. Yüzler, binler, milyonlar… Ağzınız açık baktığınız izlenme sayılarını yaratmak neden size de nasip olmasın. Bu konu için en önemli unsur farklı şeyler yaratmak. Kimsenin görmediği birşeyler yayınlarsanız istediğiniz yerlere ulaşacaksınızdır.

Youtube’dan para kazanma

  • İstediğiniz ve yapabileceğinizi düşündüğünüz konular üzerinde videolara çekip paylaşın. İyi veya kötü her ne olursa olsun videolarınızı izleyicilerle paylaşın. Kendinize olan güveninizi kırmaz ve düzenli olarak video paylaşırsanız hem gelişeceksiniz hem de izleyiciler sizi fark edecektir. “Dur bakayım bu ne yapmış?” diyip sizi izleyecektir. Eleştiriler gelecektir ancak asla pes etmeyin. Kötü eleştiriler her zaman gelecektir.

Youtube nasıl para kazandırıyor

Youtube, ücretlerini Adsence denilen bir adres üzerinden kullanıcılara ödemektedir. Öncelikle kendiniz bir Adsense hesabı açmanız gerekecektir. Ardından ise bu hesabınızı Youtube kanalınızda tanımlamanız hazır olmanızı sağlayacaktır.
Sıra geldi kanalınızı düzenlemeye… İlgi çeken bir kanal her zaman izleyici arttırır. Gerekli olanlar; bir adet ilgi çeken kanal resmi, bir adet ilgi çeken kanal ismi, bir ade ilgi çeken kanal sloganı. Her şey tamam.
Bundan sonrası sizin asıl işinizdir. Tanıtım yapın ve kanalınızı duyurun. Takipçinizi arttırmak içinde düzenli olarak video paylaşın. Eminim sizi fark edeceklerdir.

Youtube ne kadar para kazanılır

Youtube ücretlendirmelerini yaklaşık olarak hesaplarsak 1000 izlemeye 5$ vermektedir. Bunu 20 ile çarparsak 20.000 izlenmeye yaklaşık 100$ yapar. Bu reklamlara tıklanma oranına göre veya reklamlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Siz kendiniz de reklam alırsanız ücretler bir hayli artış gösterebilir. Her şey de olduğu gibi bu konuda da sizin gayretiniz birinci planda olmalıdır. Ancak böyle para kazanabilirsiniz.

 

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş