Son Yazılar

İnternetten özel ders vererek para kazanmak

İnternetten özel ders vererek para kazanmakEvde, internetten para kazanmanın türlü türlü yolları olduğu gibi İnternetten özel ders vererek para kazanmak da mümkündür.

Evde Ders Vererek Para Kazanma

Eğitim sistemindeki değişiklikler ve dershanelere yapılan düzenlemelerden sonra özel derslere olan ilgi bir hayli arttı. Sokaklarda, elektrik direklerinde, gazetelerde, kısacası her yerde özel ders ilanları görür olduk. Dershanelerin kapanmasıyla oluşan yoğun özel ders ihtiyacı, öğretmenler arasında rekabete neden olsa da fiyatlarda bir değişiklik olmaması en çok öğrencileri mağdur etti. Durum böyle olunca öğrenciler internet derslerine yöneldiler. İnternetten ders anlatan siteleri dershane yerine kullanan öğrencilerin en büyük sorunuysa yapamadıkları soruları soracak kimseye ulaşamamaları oldu. Bunun üzerine internetten özel ders yepyeni bir imkan olarak öğrencilerin karşısına çıktı.

Eğer siz de kendinizi internetten özel ders vermek için uygun görüyorsanız ve internetten özel ders vermek istiyorum diyorsanız, karşınıza çıkacak ilk soru ne şekilde ders vereceğinizdir. Burada karşımıza üç tür internetten özel ders şekli çıkıyor.

Bunlardan birincisi, öncelikle kendinize bir internet sitesi ya da blog hazırlamak veya hazırlatmak, ardından ders anlatım videolarınızın bir kısmını buraya koymak. Örneğin; 40 dakikalık videonuzun ortasından alacağınız 5-6 dakikalık bir kesitle öğrencilere ders anlatımınızın tanıtımını yaparak video satın alımında kolaylık sağlayabilirsiniz. Veyahut, kısa tanıtım dersleri çekerek de bu tanıtımı sağlayabilirsiniz. Bu internetten özel ders verme şeklinde kendi tanıtımını yapmak zorundasınız. Sosyal medya platformlarında öğrencilerin, gençlerin, ilgisini çekecek biçimde sayfalar oluşturup öğrencilerinizi sitenize yönlendirmelisiniz. Facebook  ya da Twitter sayfalarınızda zaman zaman örnek dersler paylaşarak adınızı duyurabilirsiniz. Aynı zamanda eleman arama sitelerinde kendi sitenizin tanıtımını yapıp öğrencileri sitenize yönlendirmek de bir başka yoldur. Bu  türde yalnızca internetten ders anlatımı ve satışı yapar, öğrenci ile iletişim halinde olmazsınız,  öğrencinin görüşlerini bilmez yalnızca satıcı – alıcı ilişkisi kurarsınız. Sadece videonuzu çeker ve internetten para kazanma fırsatına sahip olursunuz.

İkinci türümüzde bazı video ders sitelerinde eğitmen olarak videolarınız üzerinden özel ders vererek internetten para kazanabilirsiniz. Bu sitelerin belki de en kusursuz olanı www.udemy.com‘dur.  Eğitmen olarak kayıt olduktan sonra videolarınızın her satılışından para kazanırsın. Öğrenciler derslerinize yorum yazabilirler ve aynı zamanda onların nerede takıldığını öğrenerek takıldıkları yere uygun konu anlatım videoları hazırlayabilirsiniz.

Üçüncü türümüzse eleman arama sitelerinden vereceğiniz ilanlarla öğrencilerin size ulaşmasını beklemektir. Bu şekilde vereceğiniz dersler bire bir olacaktır ve tercihen Skype gibi görüntü – sesli platformlar kullanılarak yapılacaktır. Bu internetten özel ders şeklinde öğrenciyle ders boyunca iletişim halinde olarak bire bir gerçek bir özel ders yapmış olursunuz ve dersin gidişatı sizinle birlikte öğrenciye de bağlı olur.

İlan verebileceğiniz birkaç site şöyle:

http://www.sahibinden.com (Özel ders verenler bölümü)

http://www.ozeldersaliyorum.com

https://inekle.com/basvuru/form

Herkesin ek gelir peşinde olduğunu günümüzde, internetten özel ders vererek sadece ek gelir değil, başlı başına bir gelir elde edebilirsiniz. İşinizi seviyor ve yapabileceğinize inanıyorsanız, internetten özel ders vermek avantajlı bir gelir kaynağı olacaktır.

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex