Son Yazılar

İnternet Üzerinden Para Kazanmanın 5 Yolu

İnternetten Para Kazanmakİnternet Üzerinden Para Kazanmanın 5 Yolu‘nu sizlere maddeler halinde açıkca sunmaya çalışacağız.

Dünya değiştikçe para ve iş kavramı da buna paralel olarak değişiyor. Bundan 15 sene önce hayatımızda internet gibi bir şey yokken, bugün insanların gelir elde etme mecralarının en önemlilerinden biri internet haline geldi.

Eğer siz de internet dünyasına girmek ve bu kanaldan para kazanmak istiyorsanız bu yazı tam size göre… İnternetten gelir elde etmenin 5 yolu neymiş gelin beraber bakalım.

Makale Yazarak Para Kazanma

Aslında yazmak ana başlığı internetten gelir elde etme yollarının  başında geliyor. Eğer kaleminiz kuvvetli ise, belli bir konuda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız  uzman olduğunuz konuda blog açabilir, bloğunuzun trafiği üzerinden reklam geliri elde edebilirsiniz. Eğer bloğunuz özel bir konuda ise, bir taraftan konunuzla ilgili ürün satışı yapmanız da mümkün olabilir. Eğer kaleminiz kuvvetli ise makale yazmak da diğer bir alternatif olarak görünüyor. Yani blog açmadan da yazdığınız makaleleri satabilir ya da sitelere editörlük yapabilirsiniz. Eğer yabancı diliniz iyiyse internet üzerinden çeviri yapmanız da mümkün.

E-ticaret yapmak

İnternet üzerinden satış yapmak diğer bir ana başlık olarak karşımıza çıkıyor.  Bir ürün ya da hizmetiniz varsa internet sayesinde daha farklı ve uzak bir kitleye ulaşmanız işten bile değil. Yani zaten ördüğünüz bir bebek battaniyesini  internet sayesinde Amerika’daki bir anneye  satabilirsiniz. Hatta eğer örneğin örgü ürünler satıyorsanız, yün ya da şiş de satmanız mümkün olacaktır. Mesela hobiniz olan fotoğraf çekiminden oluşan stoğunuzla internet üzerinden fotoğraf satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Satış yapmanın diğer bir yolu da satış ortaklığı.  Satış ortaklığında stok tutmadan, kargo vb işlerini üstlenmeden bir firmanın ürünlerini satabilir ve üzerinden komisyon alabilirsiniz.Günümüzde bu amaca yönelik birçok site var.

Gizli Müşteri Olun

Diğer bir internetten para kazanma yolu gizli müşteri olmak. Artık sanal mağazalarda da satış yapıldığından, sanal gizli müşterilere de ihtiyaç duyulmakta. Yani internet üzerinden aldığınız bir ürünün süreç deneyimini gizli müşteri olarak satış firma ile paylaşarak siz de gizli müşteri olabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsiniz.

Webmaster Olun !

Eğer internet ve yazılım konusunda  iyiyseniz, freelance olarak web sitesi tasarlayabilir, uygulama geliştirebilir ya da fikriniz iyiyse ancak kod yazmayı bilmiyorsanız bir uzman kanalıyla bir uygulama oluşturarak satabilirsiniz. Bugüne kadar akıl edilmemiş herhangi bir yazılımın ya da oyunun geliri hayatınız boyunca elde edeceğiniz maaş gelirinin kat kat üzerine çıkabilir.

Photoshop ve Benzeri İş Yapmak

Genel olarak danışmanlık adını vereceğimiz diğer bir başlıkta ise fotoğrafları rütuşlamak, göz rengi düzenlemek gibi photoshop işlerini ya da kapak sayfası oluşturmak veya diğer grafik işleri sayabiliriz. Hiç aklınıza gelmeyecek ama, bazı bilgisayar oyunlarını oynamakta iyiyseniz, bu  deneyiminizi bile satmanız mümkün. Online oyun danışmanlığı denen iş tam size  göre.

Sonuç olarak zaten günün büyük bir saati zaten online iseniz, bunu artık kazanç kapısına döndürmenin zamanı geldi. Haydi iş başına…

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex