Son Yazılar

İnternet Sitesinden Para Kazanma Yollarıİnternet Sitesinden Para Kazanma Yolları, Bir internet sitesinden nasıl para kazanılır, internet sitesi açıp para kazanmak, internet sitesi aç para kazan, internet sitesi kurup para kazanmak nasıl yöntemler izlenmeli gibi soruların cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Para Kazanma Yolları

İnternetin yaygınlaşması ve her eve girmesiyle internet dünyası da her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. İsteyen herkes internette kendine bir blog veya internet sitesi oluşturabilmekte, buralarda oluşturdukları içerikleri paylaşmaktadırlar. İnternet sitesi yıllık domain (alan adı) ve hosting (barındırma hizmeti) fiyatı ödenerek açılabilmektedir. Yıllık yaklaşık 70-80 Lira’ya mal olacak internet sitesi dışında ücretsiz servislerden blog açmak da mümkündür.

İnternet Sitesinden Para Kazanma Yolları

İnternet Sitesinden Para Kazanma Yolları

İnternet sitesinden para kazanmak için öncelikle belli bir kitleye ve ziyaretçiye sahip olmanız gerekmektedir. Yani hem sizi sürekli takip eden sosyal medya gibi mecralarda yazılarınızı okuyan bir kitle oluşturmalı, hem de Google aramalarında üst sıralara çıkarak bu arama sonuçlarından sitenize ziyaretçi çekmelisiniz. Eğer belli bir kitleye ulaşabilirseniz internet sitenize reklam alarak para kazanabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi en önemli şart ziyaretçidir.

Kaç ziyaretçiyle para kazanacağınıza gelince, günlük 100-200 ziyaretçiniz olduğunda da sitenize reklam vermek isteyenler çıkabilir. Bunun belli bir şartı yoktur ama iyi paralar kazanmak istiyorsanız günlük tekil ziyaretçi ortalamanızın 5000’den fazla olması gerekiyor. Böylelikle aylık hatırı sayılır miktarlar kazanabilirsiniz.

İnternet sitenizden para kazanabilmeniz için birçok yöntem vardır. Başlıklar altında bu yöntemlere değinelim:

AdSense

Google’ın reklam servisi olan AdSense sitenize bazı kodlar ekleyerek reklam gösterimi yapmanızı ve reklamlara tıklandığında para kazanmanıza olanak veriyor. Her siteyi onaylamayan bu sistem şu an için dünyada en çok kullanılan reklam servislerinden biridir. Eğer başvurunuz onaylanırsa sitenize hesabınızda size verilen kodları eklersiniz ve bir süre sonra reklam gösterimi başlar. Bu şekilde her 1000 ziyaretçiden ortalama 10-20 kişi reklamlara tıklamaktadır. Tabii bu oran reklam yerleşimine göre de değişiklik gösterebilmektedir. AdSense tıklama başına ortalama 0.10 TL vermektedir. Bu da 1000 kişiden ortalama 1-1,5 TL kazanacağınız anlamına geliyor. Ziyaretçi sayınız ne kadar çok olursa AdSense’den kazanacağınız para da o kadar artar.

Reklam Alanları

İnternet sitenizde belli bölümlere banner reklam koyarak (yayınlayarak) da para kazanmanız mümkündür. Aylık veya kendi belirleyeceğiniz zamana göre ücret belirleyebilir ve bu ücret karşılığında banner reklam yayınlayabilirsiniz. Diğer AdSense reklam türüne göre avantajlıdır çünkü sabit bir para kazanırsınız. Reklamlara tıklansa da tıklanmasa da kazandığınız para sizin belirlediğiniz oranda olacaktır. Ancak banner reklam bulmakta zorlanmanız da mümkündür. Webmaster forumlarında reklam yayınlamak isteyen kişilerle iletişime geçerek reklam alabilirsiniz.

Tanıtım Yazıları

Son zamanlarda en çok görülen internet sitesinden para kazanma yollarından birisi de tanıtım yazısı yayınlamaktır. İnternet sitesinde belli bir ücret karşılığında bir site, blog, ürün veya hizmet hakkında tanıtım yazısı yayınlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Tanıtım yazıları SEO çalışması yapanlar tarafından da oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Ürün veya Hizmet Pazarlama

Bir siteniz varsa reklam yayınlamanın dışında bir ürün veya hizmet pazarlayarak da para kazanmanız mümkündür. Eğer çok sayıda ziyaretçiniz varsa kendi aldığınız bir ürünü üzerine kar marjını da koyarak satmanız mümkündür. Bunun dışında bir hizmet sunuyorsanız bu hizmeti de yine internet sitenizden pazarlayabilir tanıtımını yapabilirsiniz. Örneğin; bir e-kitap yazabilir ve bunu sitenizden satmaya çalışabilirsiniz.

Satış Ortaklığı

Satış ortaklığında başkasının olan bir ürün veya hizmeti pazarlayarak satış fiyatı üzerinden belli bir komisyon kazanırsınız. Örneğin; bir hosting firmasının satış ortaklığını yaptığınızı düşünelim. Her bir hosting veya domain satış başına belli bir yüzde veya ücret kazanırsınız. Satış ortaklığında sermayeye ve para harcamanıza gerek yoktur. Bu yönden çok avantajlı bir sistemdir.

İnternet sitesinden para kazanma yolları daha da geliştirilebilir ve farklı yeni yollar da oluşturulabilir. Hangi yöntemi denerseniz deneyin mutlaka para kazanacaksınız ancak şunu da unutmamakta fayda var, ziyaretçisi olmayan bir internet sitesine kimse reklam vermek istemez. Bu nedenle para kazanmaktan önce sitenizi insanlara tanıtmaya çalışın ve sitenize ziyaretçi çekmeye çalışın. Belli bir ziyaretçi sayısını ve popülerliği yakaladıktan sonra zaten reklam almak için uğraşmayacaksınız. Reklam vermek isteyenler size ulaşacaktır.

2 Yorumlar på İnternet Sitesinden Para Kazanma Yolları

  1. İnternet sitesi açarak para kazanmak istiyorsanız sizi yönlendirebilirim arkadaşlar. Konuya yorum yazmanız yeterli.

  2. Mustafa kaya // Ocak 2, 2017 vid 5:40 pm // Cevapla

    Forum sitesi kurmayı düşünüyorum.atiyorum smf forum.adsense hesabı bu foruma iletişim kurdurabilirmiyim

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex