Son Yazılar

Hosting Satarak Para KazanmaHosting Satış Ortaklığı

Hosting Satarak Para Kazanma, İnternetten para kazanmak için gerçekten birçok seçenek mevcut. Bu yollardan biri de hosting satarak yani satış ortaklığı yaparak para kazanmadır. Hosting satarak para kazanmaktan kastımız şirket kurup hosting veya domain satışı yapmak değil, şirketlerin pazarlamada aracılığını yapmak ve bu yolla gelir elde etmektir. Hosting firması kurmak hem bilgi ve beceri, hem de maddi anlamda belli bir güç gerektirir.

Hosting Satarak Para Kazanma

Hosting Satarak Para Kazanma

Hosting Satarak Para Kazanma

Hosting Satışı için reklam gerekli mi?

Öncelikle hosting satarak para kazanmak için herhangi bir ücret ödemeniz veya para harcamanız gerekmiyor. Ancak ekstra kazanç istiyorsanız elbette reklam verebilir ve bu reklamlarla hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Öncelikle hosting satış ortaklığı yaparak para kazanabilmeniz için webmasterların, bloggerların ve bu işe ilgi duyan kişilerin bulunduğu alanları (forum, site, blog, sosyal medya) seçmeli ve buralarda satış ortaklığını yaptığınız firmayı tanıtmalısınız. Çünkü sizin hedef kitleniz hosting almak isteyen veya almayı düşünen kişilerdir. Bu işle ilgisiz alakasız alanlarda istediğiniz kadar reklam yapın, hosting satmanız çok zordur.

Web Hosting Satışı ile Para Kazanma

Hosting firmalarının hemen hemen hepsi satış ortaklığı imkânı sunmaktadır. Bu ortaklık size özel olarak verilen link aracılığı ile gerçekleşir. Yani insanlar bu linke tıklayarak hosting satın alırlarsa firma size belli bir para öder. Bu para hosting başına 10-20 TL olabileceği gibi yabancı firmalarda çok daha yüksek miktarlara çıkabilir. Kendinize uygun olan firmayı seçtikten sonra iş artık hosting satmaya geliyor. Peki, nasıl hosting satabilirsiniz, bunun için hangi yollara başvurabilirsiniz?

Hosting Pazarlama

Öncelikle bir blog veya site oluşturarak burada satış ortaklığını yaptığınız hosting’, pazarlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken site veya bloğunuza hedef kitlenizi çekebileceğinizden emin olmalısınız. Blog, wordpress, domain, SEO gibi konularda bilgini varsa bu konularla ilgili yazılar yazabilir böylelikle sitenize bloggerları ve webmasterları çekebilirsiniz. Ardından site veya bloğunuzda tanıtım yazıları yazarak veya reklam alanlarına hosting firmasının reklamını ekleyerek ziyaretçileri satış ortaklığı linkinizle firmaya yönlendirebilir ve yapılan satışlardan komisyon kazanabilirsiniz.

Hosting Satış Ortaklığında Ödeme Nasıl yapılıyor?

Hosting satış ortaklığında kazandığınız komisyonlar hemen hesabınıza geçmeyebilir. Çünkü sizin referans linkinizle hosting alanların işlemini iptal etmeyeceğinin kesinleşmesi ve bunun için de belli bir süre geçmesi gerekir. Bir süre sonra kazançlarınız aktif bir şekilde hesabınızda gözükecek ve alt ödeme limitine ulaştığınızda paranızı hesabınıza çekebileceksiniz.

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex