Son Yazılar

Google Adsense Nedir?

Google Adsense Nedir?Adsense, birçok Webmaster’ın çalışmak istediği ancak adsense’nin titiz çalışmalarından dolayı çoğu Webmaster’ın çalışamadığı bir reklam kuruluşudur. İsminden de belli olacağı gibi Google güvencesi altındadır. Yani diğer kıytırık, ne olduğu belli olmayan reklam firmaları ile uzaktan veya yakından hiçbir alakası yok.

   Adsense, Webmaster’lar için 2 adet Adsense hesap seçeneği belirlemiş. Youtube Kanalı ve Websitesi olarak.Youtube kanalınız için Adsense ile anlaşırsanız izlenme ve abone sayınıza göre her ay düzenli olarak belirli bir ücret hesabınıza yatırılır.Öncelikle hesap bakiyenizin 10 $’ı geçmesi lazım. 10 $’ı geçtiğiniz taktirde Adsense, ev adresinize bir posta gönderecektir. Bu postada pin kodunuz bulunmakta. Pin kodunuzu girerek ödeme seçeneğinizi ekleyebilirsiniz.

   Pin kodunuzu ekledikten sonra önünüzde 2 seçenek var. Parayı isterseniz EFT ile banka hesabınıza, isterseniz de çek olarak adresinize alabilirsiniz. Ancak çek bozdurması ve komisyonları biraz sıkıntılı olduğu için EFT işlemini tercih ederim ve öneririm.

Adsense Sitemi Kabul Eder Mi ?

   Öncelikle makalenin başında belirttiğim gibi Adsense çok seçici ve özenli bir kuruluş.Sitenizi A’dan Z’ye kadar inceleyecek.Öncelikle şunu söyleyeyim ki benim gibi bir blog sahibi iseniz içerik sayınız 10-15’den düşük olmamalı.Adsense bu konuda oldukça hassas.Sonuçta size maddi anlamda kazanç sağlayacak. Sonra sitenizde illegal paylaşım yapmamanızı tavsiye ederim.Bu tür bir paylaşım tespit edilirse Adsense’yi unutun. Daha sonra sitenizin tasarımı, teması göze hoş gelmeli.Öyle internetten bulduğunuz rastgele bir temayı sitenize yükleyip Adsense onayı alamazsınız. Tema sorununuzu da çözdüğünüzü varsayalım.İçeriklerinizin okunma sayısı ve sitenizin rank’ı önemli.Rank’tan kasıtım PageRank değil.Sitenize giriş yapan tekil kullanıcı sayısı. Eğer yaklaşık olarak günlük 50-100 arasında takipçiniz varsa Adsense’den onay alabilirsiniz. Daha sonra gereksiz reklam-banner kullanımı sakın ola yapmayın. Göze ve Adsense’ye hoş gelmeyebilir  [:)]

Ödemeler Ne Zaman Yapılıyor ?

   Adsense ödemeleri aylık olarak yapılır.Gereken eşik miktarına ulaştığınız zaman önünüzdeki ayın 21-26’sı arasında seçtiğiniz ödeme yöntemine ödemeniz yapılır.Ancak çek olarak almayı tercih ettiğiniz taktirde bu süre kesinlikle artar.Ayrıca Adsense disiplinli bir kuruluş.Mesaj attığınız zaman ödemeyi 3-5 gün önce yapacak kadar düşük bir Firma değil.

Adsense’ye Ödeme Konusunda Güvenebilir Miyim ?

   Öncelikle eğer bu soru aklınızdan geçiyorsa akıl sağlığınızdan biraz şüphe ederim  [:)]  İnternet aleminin kurucusu olarak nitelendirebileceğimiz bir firma ile çalışıyorsunuz ve ödeme konusunda endişelisiniz. Öncelikle size şunu söyleyeyim. Adsense ile kazandığınız ücreti hiçbir reklam firmasından kazanamazsınız. Bunu net olarak ifade ediyorum. Çünkü günümüzdeki reklam firmalarının çoğunun kasasında yüksek miktarlar yok. Google, bu reklam firmalarını çocuklarına verdikleri harçlıklarla alır.

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex