Son Yazılar

Evde Skype üzerinden ders vererek para kazanmakSkype üzerinden ders anlatarak para kazanmak; günümüzde herkesin ek gelir arayışıyla bildiklerini paraya çevirme uğraşında karşısına çıkan internetten iş fırsatıdır.

İnternetten para kazanma fırsatlarına bakıldığı zaman karşımıza daha az çıkan bu internetten iş imkanı, ülkemizde yeni yeni popülerleşmeye başlıyor. Sadece kişisel hesaplarla öğretim değil, aynı zamanda bazı dil kurslarının da sınıf dersleri Skype üzerinden yürütülüyor. Ülkemizde giderek yaygınlaşmasıyla birlikte ilerde dil kurslarına gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden diller öğrenilebilecek, öğretmenlik yapılabilecektir.

İlk olarak bilmeyenler için Skype hakkında bilgi verelim.

 

  • Skype nedir?

 

Türkiye’de o kadar da popüler olmayan fakat dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ve bir çok farklı özelliğe sahip, bünyesinde videolu ve sesli arama özelliklerini bulunduran, sadece ikili görüşmelere değil aynı zamanda toplu grup konuşmalarına da imkan sağlayan bir anlık mesajlaşma programıdır. Sadece ülke içi değil aynı zamanda uluslar arası çağrı ve ekran paylaşımlarına da olanak sağlar. Yani Skype ile internet bağlantınız olduğu sürece tüm dünyayla iletişim kurabilirsiniz. Üstelik tüm bu imkanlardan ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz.

Evde internet üzerinden ders anlatmak teknolojinin gelişmesiyle çağımızın en iyi getirilerinden biridir. Git gide yaygınlaşan bu internet üzerinden iş imkanında öğrenciyle sanki yan yanaymış gibi ders anlatabilirsiniz, üstelik kendi evinizin rahatlığında.

Teknolojinin etkin bir biçimde kullanıldığı Amerika ve Japonya gibi ülkelerde çok yaygın olan bu eğitim şekli yavaş yavaş ülkemizde de yaygınlaşıyor. Öğrenciler zayıf oldukları konuda ders alabilir, siz de kendinizi uzman gördüğünüz konu da ders verebilirsiniz. Şimdi gelelim ayrıntılarıyla bu internetten para kazanma fırsatının nasıl olacağına.

Skype üzerinden ders anlatarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle bilgilerinize, kamera karşısında başkasına anlatabilecek kadar, hâkim olduğunuza emin olmalısınız. Bu konuda emin olduktan sonra düşünmeniz gereken şey de bilgisayar donatılarınızın yeterli olup olmadığıdır. Kameranız, mikrofonunuz ve işinizi görecek kadar ses sistemine sahip olmalısınız. Ve tabii unutmadan; sorunsuz bir internet bağlantısı da olmazsa olmazlardan çünkü dersin ortasında internet bağlantınızın kopması kesinlikle iki tarafından isteyeceği bir şey değildir. Bir diğer gerekli şey ise Skype hesabına sahip olmanızdır. Dakikalar içinde kolayca açabileceğiniz Skype hesabıyla siz de internetten ders anlatarak para kazanabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu işleri nerelerde bulabileceğinize.

İlk olarak bakacağınız yer serbest eleman arama siteleri ve www.sahibinden.com adresindeki “özel ders verenler” bölümüdür.

Sonrasında bakabileceğiniz bir başka site ise www.ozeldersalıyorum.com .

Her türlü eleman arama sitesine ve gençlerin ağırlıklı olduğu forumlara ilan vererek, kendinizi tanıtarak rahatlıkla internetten özel ders verebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızda konuyla ilgili paylaşımlar yapmanız arkadaş çevrenizin de durumdan haberdar olmasını ve belki de size öğrenci bulmalarını sağlayacaktır. Birkaç ders verdikten sonra kendinize Facebook sayfası açarsanız ve içinde derslerinize ait küçük videolar yayınlarsanız bu da sizin için çok iyi bir tanıtım olacaktır.

İnternetten para kazanma fırsatları arasında ülkemizde giderek daha da yaygınlaşacak olan Skype üzerinden ders anlatma sisteminde siz de herkesten önce yerinizi alın.

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex