Son Yazılar

En Yüksek Maaşlı 10 MeslekEn Yüksek maaşlı mesleklere sahip olmak herkesin hayalidir. Doğru ve bilinçli tercih, yeterli maddi ve manevi destek, yetenek, ihtiyaçlar, uzmanlık gibi birçok faktör yüksek geliri oluşturan sebepler.

En Yüksek Maaşlı 10 Meslek

Bir kariyer araştırma firmasının yaptığı araştırmalara göre yıllık geliri en yüksek on meslek şu şekilde. (Yüksek gelirli mesleklerin yıllık ücretleri karışık verilmiştir).

en_yuksek_maasli_meslekler

  • Dişçi: 2022 yılına kadar daha da büyümesi beklenen dişçilik mesleğinin ortalama yıllık geliri 70,210 Dolar civarında.
  • Konuşma Patologu: İletişim ve konuşma bozukluklarının giderilmesi için çalışan konuşma patologları hemen her yaş grubundan hastaya sahip.  Bu meslek grubunun yıllık maaşı: 69,870 Dolar civarında.
  • Kadrolu Profesör: Üniversitelerde ders veren alanında uzman profesörlerin yıllık kazancı yaklaşık 68,970 Amerikan Doları
  • İstatistikçi: İstatistiksel analizler sanayinin birçok alanında her geçen gün daha da önemli hale gelmektedir. Uzman değerlendirme ve grafik okuma konusunda uzman bu meslek grubunun yıllık geliri 75,560 Dolar. Önümüzdeki 6 yıl içinde de bu mesleğe talebin daha da artması bekleniyor.
  • Odyolog: İşitme ve denge sorunu yaşayan hastaların tedavisinden sorumlu olan odyologlar yıllık ortalama 69,720 Dolar civarında. Araştırmalara göre 2022 yılına kadar bu alanda % 34 oranında bir büyüme olacak ve yüksek bir talep doğacak.
  • Bilgisayar Sistemleri Analisti: Şirketlerde dijital formatlar içerisinde dosya aktarımları ve yazılıma dair her şeyle ilgili uzman bu meslek grubunun yıllık geliri 79,680 Dolar civarında ve mesleğe olan ihtiyaç her yıl daha da artıyor.

en_yuksek_maasli_10_meslek

  • Mesleki Tedavi Uzmanı: Mesleki terapistler, hastalanan ya da yaralanan çalışanın tedavi aşamasını hızlandırma işiyle ilgilenmektedir. Mesleğin ortalama yıllık geliri 75,400 Dolar ve 2022 yılına kadar % 29 oranında bir büyüme daha bekleniyor.
  • Yazılım Mühendisi: Bilgisayar teknolojilerinin her geçen gün gelişmeye devam etmesi bu mesleğin yıldızını daha da parlatıyor. Mesleğin yıllık geliri yaklaşık 93,350 Dolar.
  • Sigorta Uzmanı: En yüksek maaşlarda üst sıralarda yer alan bir meslek grubudur. Sigorta uzmanlığı, 2022 yılında % 26 oranında daha büyüyecek gibi görünüyor.   Sigorta pazarının gün geçtikçe büyümesi,  mesleği daha da değerli yapıyor. Sigorta uzmanlığının yıllık maaşı yaklaşık 93,680 Dolar.
  • Matematikçiler: en yüksek maaş alan mesleklerde üst sıralarda yer alan bir meslek. Yıllık gelirleri ortalama 101,360 Dolar ve matematik alanında uzmanlaşmak az bulunduğu için daha da değerleniyor.

 

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex