Clickbank kullanarak internet üzerinden para kazanmak

Clickbank kullanarak internet üzerinden para kazanmak

Clickbank 10 yıldan fazla süredir faaliyette olan hem ürün çeşitliliği faktörüyle, hem de ödeme konularındaki prensipleriyle hak ettiği üne kavuşmuş rakipleri arasında öncü bir Affiliate marketing (satış ortaklığı) kurumudur. Affiliate marketing ile internetten para kazanmak konusunda işini çok iyi yapan Clickbank, 10.000’den fazla ürün seçeneği ve 100.000’i aşkın satış ortağıyla dünyada lider Affiliate marketing (satış ortaklığı) platformları arasında yer alır. İlk olarak Clickbank’a giriş yaptığınızda önünüze gelen sayfalarda da göreceğiniz gibi satışta olan 10.000’den fazla internet sitesi vardır. Bu demek oluyor ki hali hazırda satışa çıkmış 10.000’den fazla ürün bulunuyor. Clickbank hakkında verdiğimiz kısa bilgilerden sonra gelin biraz ayrıntıya inelim. Öncelikle bilmeyenler için Affiliate marketing’i biraz açalım.

  • Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate marketing. Yani satış ortaklığı, gelir ortaklığı, kazanç ortaklığı gibi pek çok kavramın karşılığı ama bizim en çok karşımıza çıkacak olan kavram “satış ortaklığı”. Özetlemek gerekirse Affiliate marketing, bu sistemin kendi programlarından seçtiğiniz ürünü kendi çabanızla tanıttığınız, satışını yapıp ürün satışından pay alıp internetten üzerinden para kazandığınız sistemin adıdır. Kısaca Affiliate Marketing, online iş ortaklığıdır.

  • İnternet bağlantınızın olduğu her yerde para kazanabilmeniz bu sistemin belki de en güzel yanıdır. Yani bu satış ortaklığı işini evde, tatilde, seyahat ederken, kısacası her yerde yapabilirsiniz. Niteliklerinizin, kendinizi ifade ediş şeklinizin ve insanlarla olan ilişki becerinizin ön planda olduğu bu internetten iş fırsatında, diplomanız tamamen geri planda diyebiliriz.
  • Affiliate marketing sisteminde ne satabilirim derseniz bu sorunun cevabı gerçekten çok uzun olacaktır çünkü kesin bir sınırı yok. Ev dekorasyon ürününden tutun, laptop, cep telefonu, uçak biletleri, bilgisayar programları ve hatta otel ve tatil rezervasyonlarına kadar binlerce çeşit satış ürününü satarak Affiliate marketing ile para kazanabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu konudaki odak noktamıza.

Clickbank nedir?

Clickbank dünya üzerinde adını en çok duyurmuş Affiliate marketing sistemidir. Clickbank ismini ilk okuduğunuzda belki de aklınıza banka gibi finansal bir kurum geldi ama bu sistem düşündüğünüzden tamamen farklı. Clickbank kısaca, ürünlerini satmak isteyenlerle ürün arayışında olanları buluşturan bir platformdan ibarettir. Klasik alışveriş sitelerinden farklı olarak Clickbank’ta satılan tüm ürünler dijital ürünler yani e-ürünlerden ibaret. Kayıt olma sistemi tamamen ücretsiz. Üye olur olmaz Clickbank üzerinden ürün seçip anında satış yapmaya, başka bir deyişle, Clickbank ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kolay anlaşılır dizaynı sayesinde anlamakta en ufak problem yaşatmayan Clickbank, bünyesinde barındırdığı 10.000’den fazla ürüne kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Clickbank, inanması zor olsa bile, %75’lere varan ürün başı komisyon imkanı sağlıyor. Yani bu demek oluyor ki %75 komisyon alabileceğiniz bir ürünü site üzerinden sattığınızda 100 dolarlık üründe 75 dolar size kalıyor. Ürünlerin dijital olmasıyla birlikte en ufak teslimat problemi yaşanmıyor ve belki de internetten para kazanma fırsatları arasından en çok parayı bu sistem üzerinden kazanıyorsunuz. Kazandığınız süre boyunca da herhangi bir ek ücretle karşılaşmayacağınız da garanti. Yani asla zarar yok, sürekli kar var.

Clickbank’ın sağladığı harika tracking (izleme) sistemiyle satış yaptığınız ürünün satışıyla ilgili bilgilerini anında hesabınızda görebiliyor ve haftalık olarak ücretinizi alıyorsunuz.

Clickbank sisteminin bir diğer güzel yanı da size ürün garantisi sunması. Alınan ürünlerde 2 ay süreyle iade hakkı bulunuyor ve bu sayede sattığınız ürünlerle ilgili kafanızda soru işaretleri kalmıyor.

Yukarı saydığımız özelliklerle Clickbank birçok affiliate marketing sisteminden ayrılıyor çünkü işin içine girdikçe göreceksiniz ki çoğu sistemde ödemede aksaklıklar, düşük komisyonlar ve garantisiz satışlar bulunuyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Affiliate marketing ile internetten para kazanmak için en iyi sistem hiç şüphesiz Clickbank platformudur. Şimdi gelelim bu sistem ile birlikte internetten para kazanmaya başlamak için ilk adımı atmaya.

Clickbank’a nasıl üye olunur?

Clickbank sistemine ilk girdiğinizde “Home” ibaresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfada “Affiliates” (satış ortakları) ve “Vendors” (satıcılar) göreceksiniz. Sizin tıklamanız gereken yer ise “Affiliates” yani satış ortakları.

“Affiliates” ibaresini seçtikten sonra karşınıza “Sign up” butonu gelecek ve bu butona bastığınızda karşınıza sizinle ilgili dordurmanız gereken basit bir form göreceksiniz. Kendinizle ilgili bölümleri doldurduktan sonra ( ve unutmadan “*” bulunan bölümler kesinlikle doldurmanız gereken bölümlerdir) karşınıza  bir müşteri sözleşmesi çıkacak. Müşteri sözleşmesini okuyup sizin için herhangi bir sorun bulunmadığına emin olduktan sonra, bu müşteri sözleşmesini okuyup onayladığınızı belirten kutucuğu işaretlemeniz gerekecek. Her şey tamamlandığındaysa tek yapmanız gereken “Submit” tuşuna basmak. En son adım olarak mail adresinizdeki aktivasyon kodunu istenen yere girmeniz gerekiyor. Tüm bunlar bittikten sonra siz de internetten para kazanma yöntemlerinden en etkilisi olan Affiliate marketing sisteminin en çok kazandıran sisteminin, yani Clickbank platformunun bir parçası olacaksınız.

Clickbank’tan size gelen mailleri dikkatle okumanızı öneriyoruz çünkü sistemle ilgili en ufak bir detay bile size daha fazla kazandırabilir.

Bir Cevap Yazın