Son Yazılar

Çeviri Yaparak Para Kazanmanın YollarıBu gün değineceğim konu çeviri yaparak para kazanmanın yolları bu yollarda neler yapılmalı gibi sizlere bilgi vermek olacak bu konuda kısa konu başlıkları ile yararlı bilgiler vermeyi temenni ediyorum. Ünlü çeviri firmaların ismini duyurmasıyla beraber rekabet orta çıktı. Bu rekabet sayesinde müşterilerin verdikleri metin sayısına bağlı olarak bir saat içerisinde teslim edilmesine olanak sağlamış oldu.

İnternet üzerinden çeviri işi

Günümüzde pek çok internetten para kazanmak için iş fikirleri furyası görmekteyiz.  Gerek forum sitelerinde olsun gerek sağlayıcı kurumlar olsun kısa kısa bilgiler vererek yeteneklerinize göre sizlere iş vermektedirler. Genel tabiriyle ek iş fikirleri gerçekten internette çok fazla ön plandadır.

Nereden İş Alabilirim

İnternette birçok sitede çeviri yaparak para kazanan çok fazla kişi vardır. Bunlarınsa birçoğu film çevirisi, birçoğu metin çevirisi yaparak daha hızlı ve pratik çeviriler yapmaktadırlar. Tabii ki de çeviri yapmak için dil bilginizin güçlü olması gerekmektedir. Çeviri siteleri birçok dünyaca ünlü firma ile çalışmaktadırlar bunlardan bazıları IBM, Hewlett Packard, Emerson, Benelton gibi dünyaca ünlü birçok firma olmaktadır. Genellikle web sitelerin ve reklam ajanslarının bilinen birden fazla markanın web site ve reklamlarını çeviriyorlar. Sitelere çevirmen olarak kayıt oluyorsunuz daha sonra çevirebileceğiniz dili seçip müşteri bekliyorsunuz. Müşteri geldikten sonra çevirinizi en hızlı ve doğru bir biçimde yaparsanız eğer firmalar size diğer işlerinde öncelik tanıyor. Ek iş fikirleri 2016 diye aratırsanız bu sitelerle karşılaşabilirsiniz.

Ne Kadar Para Kazanırım?

Genel bir ortalamaya vurmak gerekirse çevirdiğiniz her metin için yüz kelimesi üç dolar ile on dolar arasında değişiklikler göstermektedir. Bunun sebebi yurt dışına bağlı çalıştığınız için dolar bazlı ücrete tabii tutulmalarıdır. Belirtilen firmalar güvenli ve çevirinizi yaptığınız gibi ücretinizin hesabına aktarılmasıdır. Genel olarak payPal hesapları kullanılarak para aktarım işleri gerçekleştirmektedir. Çevrilmesi gereken metinler en az beş yüz kelime olarak size gönderilmektedir. Kayıt olduğunuz sitelerde gelişme kaydederek günlük alacağınız iş daha fazla olduğu için beş yüz dolar ile bin dolar arasında paralar kazanabilirsiniz.

2 Yorumlar på Çeviri Yaparak Para Kazanmanın Yolları

  1. Şu anda aktif bir ilan var 190 sayfalık İngilizceden Türkçeye çeviri yapılacak, Upwork firmasına girip ”English to Turkish” şeklinde arama yapar mısınız

  2. merhabalar.. ingilizce-fransızca-almanca-ispanyolca ve rusça dan türkçeye çeviri yapabilirim.. bilgilerinize
    teşekkürler

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex