Son Yazılar

Blog yazarak internetten para kazanmakBlog yazarak para kazanmak

Yıllardır herkesin hobi olarak gördüğü bloggerlık teknolojinin hayatımızın içine iyice girmesiyle başlı başına bir mesleğe dönüştü. Her yerde internetten para kazanma yöntemi olarak söylenen blog ve blog yazarlığı nedir gelin birlikte göz atalım. Çağımızda bir kişi bile yoktur ki kendine ’Blog açarak para kazanabilir miyim? Blogdan para kazanmak nasıl mümkün olabilir?’’ gibi sorular sormamış olsun.

Blog nedir?

Aslında karmaşık olduğunu düşünsek de hakkında birkaç şey bildikten sonra oldukça basit bir şey olduğuna emin olabilirsiniz. Blog, çok bilgi gerektirmeden, teknik bilgiden uzak, kendi istediklerinizi yazarak başka bir deyişle kendi internet günlüğünüzü oluşturabildiğiniz web sitesidir. Kişinin kendini özgür hissederek, kişisel görüşlerine yer vererek yazdıklarını barından e-günlüktür. İnternetten para kazanma imkanlarının hiç kuşkusuz en zevkli ve özgür olanıdır.

Bloglar neden önemli?

İnternetin dünyaya açılan bir pencere olmasından ötürü yazdığınız en ufak şeyi bir günde binlerce kişi okuyabilir. Düşünün ki bu imkan size ücretsiz olarak geliyor. Blog içinde ister ürün tanıtımı yapın, ister yemek tariflerinizi yayınlayın, ister araştırmalarınızı ama tabi ki popüler konulardan olmaları sizin yararınıza olacaktır. Blog yazarak internetten para kazanma sistemi işte bu yüzden her geçen gün değerleniyor. Hadi şimdi adım adım nasıl blog açılacağını ve bunu nasıl paraya dönüştüreceğimizi konuşalım.

Blog nasıl açılır?

Blog açmak ve blogger olmak tamamen ücretsizdir.  İlk önce eğer Google hesabınız varsa buna giriş yapın. Eğer yoksa Gmail üzerinden dakikalar içinde ücretsiz bir şekilde rahatlıkla alabilirsiniz. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra yeni bir sekmede blogger sayfasını açın. Açılan sayfada kayıt bilgilerinde görünecek olan isim kısmına blogunuzda görünmesini istediğiniz ismi yazın ve hizmet şartlarını kabülünüzle ilgili olan kutucuğu seçip devama basın. Karşınıza çıkan ekranda “blogunuzu oluşturun” a bastıktan sonra karşınıza çıkacak sayfada başlık seçmeniz gerekecek. Blog yazarak para kazanmak konusunda en önemli şeylerden biri de başlıktır. Seçtiğiniz başlık blogunuzda bahsedeceğiniz konulardan doğrudan ilgili olmak zorunda olduğu için öncesinde blogda tam olarak ne bahsedeceğinize ve neler paylaşacağınıza karar vermeniz gerekmekte. Başlığa dikkat edip temanıza karar verdikten sonra yazmaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık 2-3 hafta konuyla ilgili paylaşım yapmaya devam edin. Ziyaretçileriniz çoğaldığı zaman blog üzerinden para kazanmanın en garantili yolu olan Adsense reklamları ile internetten para kazanabilirsiniz.  

Adsense sayfaya girilip adsense reklamına tıklandıkça blog sahibine para ödeyen bir sistemdir. Adsense’in belki de en önemli özelliği blogunuzla alakasız saçma sapan reklamlar yerine blogunuzun konusuna uygun reklamlar göstermesidir.

Siz uyurken bile insanların blogunuzu ziyareti sırasında para kazanabileceğiniz blog yazarak internetten para kazanma sistemi her geçen gün popülaritesini artırırken siz de bloggerlar arasında yerinizi alın ve gelirinize gelir katın.

1 Yorum på Blog yazarak internetten para kazanmak

  1. blog yazarak pektabii para kazanılabilir buyrun bende yazıyorum dğerlendirin

    http://www.teknovip.org

Fikirleriniz bizim için önemli

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.


*


DMCA.com Protection Status iş fikirleri internetten para kazanma yolları internet üzerinden iş internetten para kazanma evde iş - mobil sex - yetişkin film - 18 film