Adsense kullanarak internetten para kazanmak

Adsense kullanarak internetten para kazanmak

Adsense Nedir?

Adsense, dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google’ın reklam servisidir ve sayfanızda sizin konularınıza uygun reklam vererek her tıklamayı sayan servis, size bunun karşılığında para veriyor. İnternetten para kazanmak isteyen, internet üzerinden iş yapmak isteyen, internetle yakın olan ve internet sitesi ya da blogu olanların yakından tanıdığı Adsense, dünyada pek çok kişi için gelir kapısı olarak karşımıza çıkıyor. Bu servis, kimileri için başlı başına bir gelirken, kimisi için de ek gelirden ibaret kalıyor.
Adsense, internet sitesi ve blog sahiplerine ayrıca Youtube kanalı olanlara reklamlar aracılığıyla para kazandırmaya yönelik bir sistemdir. İnternet üzerinden Adsense kullanarak para kazanmak birçok kişi tarafından zor olarak nitelendirilse de birkaç şeyi bildikten sonra sanıldığı kadar da zor olmadığı anlaşılıyor. En çok merak edilen sorulardan biri de şüphesiz “ne kadar kazanacağım?” sorusudur. Kazanç soruları için tam bir cevap yok çünkü Adsense ile internet üzerinden para kazanma fırsatında kazanacağınız miktarın limiti yok. Tek yapmanız gereken blogunuzu ya da internet sitenizi canlı tutmak. Sizin internet sitenizin niteliğiyle kazanacağınız para da doğru orantılı bir biçimde artacaktır.

Adsense kullanarak internetten para kazanmak için ne yapmalıyım?

Adsense kullanmak için her şeyden önce bir blog ya da internet sitesine sahip olmanız gerekir. Sonrasında Google Adsense hesabına ihtiyacınız olacak, sadece bol tıklanan bir internet sitesiyle işiniz bitmiyor çünkü Google bu konuda artık çok titiz davranıyor ve reddedilme ya da cevapsız kalma durumları yaşayabilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki internetten para kazanmak için reklamlarınıza kendiniz tıklamanız uygulamayı bir daha kullanamamanıza sebep olacaktır. Şimdi adım adım ne yapacağınızı anlatalım.
Öncelikle, Google Adsense hesabı almak için başvurunuzu yapıyorsunuz ve Google sitenizi incelemeye başlıyor. Başvuru sürecinin uzunluğu sitenizin veya blogunuzun niteliği ve Google çalışanlarının yoğunluğuna göre değişiyor ama ortalama değerlendirme süresi 1 ayı buluyor. Başvuru değerlendirme sürecinden sonra Google Adsense hesabı açarken kullandığınız mail adresine bir mail gelecek. Ancak belirtelim ki her site Google Adsense’e ne yazık ki kabul edilmiyor. Özellikle; özgün olmayan sayfalar, yalnızca internetten para kazanmak için açılmış sayfalar, yasa dışı içerik bulunduran internet sayfaları kabul edilmiyorlar. Eğer siteniz bu dediklerimizden uzaksa büyük ihtimalle kabul ediliyorsunuz ve asıl işiniz işte o zaman başlıyor.
Google Adsense hesabınızı etkinleştirdikten sonra, Adsense kurulumu bölümünden seçebileceğiniz kendinize uygun reklam kodlarını seçebilirsiniz bu sayede internet sitenize ya da blogunuza giren ziyaretçilerin reklamlara her tıklayışında Adsense ile internetten para kazanırsınız. Google Adsense reklam hesabınızdan kazandıklarınız 200 TL’yi geçtiğinde, Google tarafından banka hesabınıza kazandığınız miktar aktarılır. Her geçen gün artan internetten para kazanma imkanlarına baktığımızda belki de en meşakkatlisi Google Adsense diyebiliriz fakat kazanacağınız miktarların da diğer internetten para kazanma fırsatlarından fazla olacağını belirtmemizde fayda var.

yelkovan

3 Yorum

İnternetten Para Kazanma Yayın tarihi1:21 pm - Şub 1, 2016

Google adsense ile para kazanmak istiyorsanız sizi yönlendirebilirim arkadaşlar. Konuya yorum yazmanız yeterli.

İnternetten Para Kazanma Yayın tarihi5:43 pm - Şub 7, 2016

Adsense konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler sitesiyle ilgili sorun yaşayanlar yorum yaparlarsa yardımcı olmaya çalışacağız.

    ömer Yayın tarihi8:47 am - Haz 9, 2017

    yardımcı olur musunuz?

Bir Cevap Yazın